w ,

Zapach śródziemnomorski zamknięty w butelce

Jeśli za słonecznymi dniami tęskni się wyjątkowo często, warto sięgnąć po śródziemnomorskie perfumy. Wbrew pozorom można używać ich nie tylko latem, ale i zimą.

perfumy śródziemnomorskie letnie zapachy dla kobiet

Do lata piechotą będę szła – w szare i ponure dni zimy śpiewamy razem z Beatą Kozidrak, chcąc przypomnieć sobie letnie chwile pełne zapachu tropikalnych kwiatów, śródziemnomorskich fal i cytrusów.

Jeśli za słonecznymi dniami tęskni się wyjątkowo często, warto sięgnąć po śródziemnomorskie perfumy. Wbrew pozorom można używać ich nie tylko latem, ale i zimą. Polubią się z nimi osoby o tzw. amerykańskim guście zapachowym oraz te, które szukają lekkich aromatów np. do pracy. Jakie zapachy zamykają w sobie inspirowane śródziemnomorskim klimatem pachnidła

Perfumy na lato i nie tylko

Wiele osób letnie perfumy postrzega jako te nieciekawe, o prostym aromacie i nieciekawych kompozycjach. To, dlatego z utęsknieniem czeka na jesień i zimę, kiedy może sięgać po odważniejsze i bardziej wyraziste wonie.

Takie podejście niewiele jednak ma wspólnego z rzeczywistością. Współczesne letnie perfumy są wyjątkowo ciekawe pod względem zapachowym. Kompozycje są złożone, nieoczywiste i tak dobre, że trudno się z nimi rozstać nawet jesienią i zimą. Przykładem takiego pachnidła są, chociażby perfumy Cattleya Flower Jo Malone London, które pachną jak rajski ogród.

Jakie akordy zapachowe kryją śródziemnomorskie perfumy?

W perfumach inspirowanych śródziemnomorskim klimatem przede wszystkim można odnaleźć owoce cytrusowe, z czego najważniejszy jest kwiat pomarańczy. Kojarzy się on ze wszystkimi najważniejszymi miejscami strefy śródziemnomorskiej Rzymem, Sewillą, sycylijską Taorminą, andaluzyjską Marbell, Marokiem, a nawet Bejrutem.

Nic więc dziwnego, że kwiat pomarańczy występuje w wielu letnich, śródziemnomorskich pachnidłach. W swoim składzie mają go zarówno w niszowe L’Artisan Parfumeur Seville à l’Aube, jak i w popularne Jo Malone – Orange Blossom.

środziemnomorskie zapachy perfum damskie

W śródziemnomorskich perfumach nie może zabraknąć również nut wodnych. Dodają one kompozycji żywiołowości i energii. W perfumach nuty wodne zazwyczaj łączą się z cytrusowymi owocami i paczulą, dzięki czemu tworzą aromat niezwykle rześki i lekki. Taki zapach proponuje Kenzo Pour Homme czy Sea do Azzurro, dostępne na https://tagomago.pl/collections/azzaro.

Wartymi uwagi kompozycjami zapachowymi są też te próbujące oddać aromat słońca. Bogate są one w nutę solarną, przez co przywołują wspomnienia tropików i kołyszących się na delikatnym wietrze palm. Senselierzy nuty słońca i piasku zamknęli w takich pachnidłach jak Light di Gioia od Giorgio Armani czy w Olympea Legend – kultowych perfumach damskich od Paco Rabanne. Panowie słońce i piasek (dosłownym tego znaczeniu) odnajdą natomiast w wodzie toaletowej Shine od Azzaro.

pielęgniarka zemdlała po podaniu szczepionki covid-19 koronawirus

Pielęgniarka po szczepieniu zemdlała na wizji. Przyczyną było jednak coś innego [NAGRANIE]

prezenty boże narodzenie seniorzy kupują w sieci e-commerce

Ponad 60 proc. Polaków kupi w sieci prezent na święta. Spora grupa to seniorzy