w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Pielęgniarka po szczepieniu zemdlała na wizji. Przyczyną było jednak coś innego [NAGRANIE]

Pielęgniarka w trakcie konferencji prasowej kilka chwil po zaszczepieniu na COVID-19 zemdlała. To jednak może być zwykły fake news.

pielęgniarka zemdlała po podaniu szczepionki covid-19 koronawirus
Fot. Facebook (screen)

Pielęgniarka w trakcie konferencji prasowej kilka chwil po zaszczepieniu na COVID-19 zemdlała. Została ona zaszczepiona jako pierwsza w osoba w mieście, z którego pochodzi. Był to początek akcji szczepień wśród medyków. Jednak jak czytamy w sieci, może to być kolejny fake news.

Pielęgniarka zaszczepiona na COVID-19 zemdlała

Tuż po zaszczepieniu się na koronawirusa, kobieta udzieliła wywiadu lokalnym mediom i dziennikarzom. W trakcie prowadzonej z nimi rozmowy niespodziewanie zemdlała i osunęła się na podłogę. Na pomoc ruszyli koledzy medycy. Wcześniej reporterzy sfilmowali, jak podniosła rękę, przeprosiła i powiedziała, że ma zawroty głowy. Lekarze z CHI Memorial stwierdzili, że omdlenie nie było związane ze szczepionką firmy Pfizer.

Ne wiadomo, czy to, co się stało, było reakcją na szczepionkę. Pielęgniarka dostała szczepionkę firmy Pfizer, o której ostatnio jest bardzo głośno. Z informacji pochodzących od niezależnych weryfikatorów faktów wynika, że omdlenie nie było reakcją szczepienie ani żaden ze składników szczepionki. Za powód wskazano stan zdrowia pielęgniarki. Warto tu wspomnieć, że nie chodzi o pielęgniarkę z Polski.

Nagranie z całego zajścia można zobaczyć poniżej:

Potwierdziła to również sama pielęgniarka, która stwierdziła, że ma chorobę, która czasem powoduje, że mdleje, gdy czuje ból. Specjaliści z kolei twierdzą, że taka reakcja jest spowodowana bólem lub niepokojem związanym z procesem szczepień.

Nagranie zaczęło być udostępnianie przez internautów jako dowód na szkodliwość szczepionek na COVID-19. Jak jednak wiadomo, omdlenie po przyjęciu szczepienia nie jest zjawiskiem niezwykłym. Do omdleń dochodzi po podaniu szczepionek np. na HPV, MCV4 i Tdap, ale zdarza się to po praktycznie każdej szczepionce, nawet tych podawanych od dziesięcioleci.

To reakcja, która zdarza się bardzo często przy szczepieniach lub zastrzykach – podkreślił dyrektor medyczny oddziału ratunkowego szpitala, dr Jesse Tucker w rozmowie z CNN. Sama Tiffany Dover przyznała, że jest ona jedną z osób, które bardzo często mdleją na skutek nawet niezbyt silnego bólu.

Tiffany Dover po omdleniu dziennikarzom stacji NewsChannel 9 wyjaśniła, że cierpi na schorzenie, które czasami może powodować omdlenie.

Miewałam wcześniej nadaktywną reakcję nerwu błędnego, więc jeśli coś mnie boli, paznokieć albo uderzę się w palec, po prostu mdleję – powiedziała pielęgniarka.

Prof. Horban: „Obawy są nieuzasadnione”

Obawy dotyczące szczepionki przeciw COVID-19 są nieuzasadnione. Szczepionka jest generalnie bezpieczna. Przypadki powikłań mogą się zdarzyć, ale będą one pojedyncze i być może w ogóle niezwiązane ze szczepieniem – ocenia główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Pytania jednak są uzasadnione, bowiem już za 10 dni w Polsce rozpoczną się szczepienia przeciw koronawirusowi. Ludzie nadal mają sporo wątpliwości związanych z bezpieczeństwem opracowanym w błyskawicznym tempie remedium.

Tempo prac nad lekiem rzeczywiście było imponujące, natomiast nie pominięto żadnych kroków powstawania szczepionki. Mowa tu o fazie przedklinicznej, klinicznej (badania na dużej grupie osób) i finalnie rejestracji.

Szczepionka na koronawirusa efekty uboczne

Szczepionka na koronawirusa tak, jak każdy inny lek czy medyczny preparat, może powodować skutki uboczne i tak jest od zawsze. Większość osób może zaobserwować wystąpienie poszczepiennej reakcji. Według przedstawicieli amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, efekty uboczne nie różnią się od tych, które obserwujemy po podaniu innych szczepień.

Najczęstszej wskazywanym objawem jest ból w miejscu podania preparatu. Do innych objawów można zaliczyć przede wszystkim zmęczenie, ból głowy, mięśni i czasem dreszcze. Kluczowe jest jednak, że zarówno preparaty firmy Moderna oraz firmy Pfizer cechuje wysoka skuteczność (94 – 95 proc.).

Na koniec warto przyznać, że znacznie wzrosłą popularność narracji spiskowych w Polsce w czasie pandemii COVID-19. Jesteśmy bardziej podatni na niesprawdzone informacje, więc musimy uważać na to, co czytamy i kto niektóre informacje udostępnia.

Źródło: Facebook, wSensie, TVP Info, washingtontimes.com

ceny prądu 2021 podwyżki opłata mocowa ile nowe podatki wzrost opłat

Ceny energii walną nas po kieszeni. Od stycznia wielka drożyzna

perfumy śródziemnomorskie letnie zapachy dla kobiet

Zapach śródziemnomorski zamknięty w butelce