w ,

Marek Kaliszuk załamany. „Nie chcę się martwić, chcę tylko stabilizacji”

Artysta ubolewa nad tym, że pandemia tak spowolniła jego życie zawodowe. Ale nie tylko on jako artysta narzeka.

marek kaliszuk ale jazda żona dziewczyna dzieci wzrost wiek
Fot. Newseria, Instagram

Marek Kaliszuk nie ma dobrego nastroju. Podkreśla, że dostaje wiele sygnałów od widzów, którzy z utęsknieniem czekają na moment, kiedy znów pójdą na koncert czy do teatru. Wydarzenia kulturalne emitowane online w pewnym stopniu zaspokajają potrzebę kontaktu ze sztuką, ale nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę.

Marek Kaliszuk: „Niektórych projektów nie udało się skończyć”

On sam doskonale czuje się zarówno na deskach teatru, jak i na estradzie. Dlatego ubolewa nad tym, że pandemia tak spowolniła jego życie zawodowe. W ubiegłym roku miał też ukazać się jego debiutancki album, prace zostały jednak przerwane. Artysta wierzy jednak, że w końcu uda się zrealizować wszystkie niedokończone projekty.

Marek Kaliszuk wciąż angażuje się w nowe projekty. Mimo wszelkich starań pandemia i związane z nią obostrzenia całkowicie pokrzyżowały jego plany zawodowe. Teatry zostały zamknięte, wstrzymano prace nad nowymi spektaklami, koncerty odwołano, a projekty muzyczne stanęły pod dużym znakiem zapytania.

– Pandemia spowodowała, że niektóre premiery teatralne się nie odbyły,  niektórych projektów nie udało się skończyć. Mnie nie udało się też wydać płyty, mimo że taki był plan. Na początku roku praca po prostu spowolniła, a potem było już za późno, żeby skończyć. Poza tym myślę, że ta cała sytuacja nie sprzyja takim przedsięwzięciom – mówi Marek Kaliszuk.

By nie stracić kontaktu z odbiorcami, artyści tymczasowo proponują im koncerty i spektakle online. W ten sposób chcą wypełnić pustkę, która powstała po zamknięciu instytucji kultury. Choć widzowie dzięki temu mają pewną namiastkę tych wydarzeń, to jednak zarówno jedna, jak i druga strona odczuwa duży niedosyt.

„Kontaktu artysty z publicznością nic nie zastąpi”

– Mam takie poczucie i przekonanie, że żywego kontaktu artysty z publicznością nic nie zastąpi. Te próby przekazywania czy teatru, czy koncertów online być może są fajne na chwilę. Na raz, na dwa, może na trzy, natomiast w dalszej mierze myślę, że to mimo wszystko nie ma racji bytu. Mimo że cały nasz świat się cyfryzuje i wszystko się przenosi do online’u, to jednak nie ma szans, by na stałe przeniosły się tam emocje związane z bezpośrednim kontaktem człowieka z człowiekiem i widza z artystą. To jest forma przejściowa, żebyśmy wszyscy mogli przeczekać i mieć ten kontakt z muzyką, z teatrem – mówi aktor.

Marek Kaliszuk nie ukrywa, że bardzo tęskni za sceną, za nowymi wyzwaniami zawodowymi i pracą bez ograniczeń. Wierzy też, że za kilka miesięcy wszystko wróci do normalności. Że znów będzie można spotykać się z widzami na żywo w teatrach i w salach koncertowych. Artysta nie boi się tego, że odbiorcy za bardzo przyzwyczają się do świata online i odejdą od placówek kultury. Jego zdaniem prawdziwi miłośnicy sztuki nie zadowolą się półśrodkami.

– Myślę, że ci, którzy kochają teatr, kochają muzykę na żywo, bezwzględnie wrócą. Dostaję dużo takich sygnałów, że publiczność i widzowie czekają. Oczywiście ten proces może trochę potrwać, bo po pierwsze, ze względów finansowych wiele osób straciło pracę, jest w tej chwili w cięższej sytuacji i jeszcze przez jakiś czas na pewno będzie. Po drugie, być może będzie nam wszystkim towarzyszył jeszcze jakiś lęk i strach, czy to jest bezpieczne, ale myślę, że to wróci do normy i za jakiś czas sale będą znowu wypełnione – mówi aktor.

Marek Kaliszuk podkreśla, że początek tego roku jest zupełnie inny od wszystkich. Zazwyczaj w tym czasie robiło się plany na kolejne miesiące. W tej sytuacji trudno jednak o jakiekolwiek sprecyzowane zamiary. Mimo wszystko artysta ma nadzieję, że uda się doprowadzić do skutku przynajmniej kilka projektów.

Artysta czeka na koniec epidemii. „Rzucę się w wir pracy”

– Choć planów jest bardzo wiele, ciężko w tej chwili cokolwiek zaplanować. Nie wiemy, co się wydarzy, i nie wiemy, kiedy w ogóle wrócimy do normalnego funkcjonowania. Natomiast chciałbym, żeby jednak w 2021 roku ukazała się moja płyta, która teraz niestety musi jeszcze chwilę poczekać. Liczę, że przynajmniej część tytułów teatralnych, w których biorę udział, również premiery, które się nie odbyły, które zostały przesunięte i co chwilę przesuwamy je na coraz później, ruszy i że uda nam się powoli zacząć to realizować – mówi.

Artysta zapewnia, że gdy tylko pandemia się skończy, ze zdwojoną siłą wróci do pracy. Po to by nadrobić zaległości i nacieszyć się tym, co zostało przerwane. Wierzy też, że będzie mógł polecieć na zagraniczne wakacje.

Marek Kaliszuk. Żona, dzieci, życie prywatne

Marek Kaliszuk nie ujawnił do tej pory mediom żadnych informacji na ten temat, ponieważ bardzo chroni swoje życie prywatne przed ciekawskimi dziennikarzami. Wiadomo jednak, że celebryta jest synem Romualda Kaliszuka i na świat przyszedł 15 stycznia 1980 roku w Olsztynie.

To, czy ma żonę lub partnerkę, niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Niestety również jego osobiste relacje z płcią przeciwną są dla wszystkim sekretem. Ma jednak na pewno dla kogo żyć, dlatego dużo pracuje.

– Po pierwsze, rzucę się w wir pracy. Mam nadzieję, że znowu będę mógł dużo śpiewać i dużo grać. Na pewno będę chciał też gdzieś polecieć i uciec z dala od cywilizacji, od naszego codziennego pędu, od stresu, od tych negatywnych bodźców. Żeby zupełnie się zresetować, odpocząć i złapać nową energię i po prostu odpocząć. Chciałbym, żeby było mało ludzi wokół, żeby było jak najwięcej dzikiej natury, no i żeby było ciepło i słonecznie – mówi Marek Kaliszuk.

– Zawsze moim sposobem na stres, na jakieś niepowodzenia była aktywność fizyczna i ona w dalszym ciągu jest. Mimo że jest to bardzo utrudnione w tej chwili. Właściwie wszystkie takie miejsca, w których można poćwiczyć, pobiegać, są zamknięte. Jakoś sobie trzeba radzić. Więc ja ćwiczę w domu albo biegam na zewnątrz – mówi Marek Kaliszuk.

Jeśli natomiast chodzi o jego życzenia na 2021 rok, to nie są one zbyt wygórowane.

– Przede wszystkim zdrowia. Ono jest najważniejsze. Poczucia stabilizacji, żebym mógł spokojnie funkcjonować i nie martwić się o to, czy wrócę w ogóle do pracy. Życzyłbym więc sobie zdrowia i chyba tego, żeby te plany się realizowały – dodaje aktor.

timex zegarki męskie damskie opinie jaki kupić zegarek

W czym tkwi sukces amerykańskich zegarków Timex?

covid 19 zmarła siostra prezydenta USA nancy bush

Jedyna siostra prezydenta zmarła na powikłania po COVID-19