w ,

W czym tkwi sukces amerykańskich zegarków Timex?

Timex to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych producentów zegarków. Historia tej marki jest wyjątkowo bogata – sięga połowy XIX wieku. Co sprawia, że zegarki Timex tak długo utrzymują się na topie?

timex zegarki męskie damskie opinie jaki kupić zegarek

Historia marki Timex jest ściśle związana z przemianami amerykańskiej gospodarki. Kolejne linie produktów pokazują, jak z dekady na dekadę zmieniały się potrzeby klientów. A mocna pozycja na współczesnym rynku przekonuje, że Timex wciąż trafia w gusta klientów.

Na czym polega siła tej marki? Zapytaliśmy o to doświadczonych sprzedawców. Personel firmy Zegarki Centrum wskazuje na niezmienne zainteresowanie linią Timex Waterbury. Prosty i czytelny cyferblat jest powszechnie kojarzony z amerykańską marką.

Wielu klientów zwraca też uwagę na chronograf w zegarku. To praktyczny element, pozwalający na precyzyjny pomiar czasu, a zarazem ciekawy akcent stylistyczny, odwołujący się do sportu. Dużym powodzeniem cieszy się też inny klasyk, zegarek Timex Expedition dostępny na: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-timex/.

Spore znaczenie dla sukcesu firmy mają oczywiście przystępne ceny i dobra jakość produktów. Swoją rolę odegrało także proste wzornictwo i nawiązania do tradycji. A jak to wszystko się zaczęło?

Zegarek Timex Expedition
Zegarek Timex Expedition

Jak zegarki Timex podbiły Amerykę

Wszystko zaczęło się na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a dokładniej w Connecticut. W roku 1854 w mieście Waterbury powstała manufaktura zegarków. Wkrótce ten interes tak się rozwinął, że region zaczął być nazywany „amerykańską Szwajcarią”. Współczesna linia Timex Waterbury celebruje korzenie marki.

Firma Ingersoll – bo taką nazwę nosił dawniej Timex – dorównywała europejskim zegarkom pod względem niezawodności. Jednocześnie wprowadzano nowoczesne, amerykańskie wzornictwo w przystępnych cenach. Mówiono, że to właśnie Ingersoll nauczył Jankesów punktualności. Dlaczego?

W 1901 roku wprowadzono na rynek zegarek kieszonkowy Yankee. Można go było dostać za jednego dolara. W tamtym czasie kilogram cukierków kosztował 35 centów, więc cena zegarka była bezkonkurencyjna. Yankee podbił USA, otwierając firmie drogę do dużych zamówień publicznych. Jednocześnie amerykańskie zegarki zaczęły skutecznie konkurować z europejskimi.

Zegarki młodzieżowe Timex

Duże sukcesy przyniosły firmie zegarki skierowane do dzieci i młodzieży. Wejście w ten rynek było innowacyjnym posunięciem i przyniosło sukces. Już w 1933 roku premierę miał rezultat współpracy z Disneyem – zegarki z Myszką Miki. W tym zabawnym wzorze ręce rysunkowej postaci wskazywały godziny i minuty. Nic dziwnego, że pokolenia Amerykanów uczyły się czytać zegar z produktami Ingersoll.

Timex – marka wprowadzona na rynek w 1950 roku – wciąż czerpie z tej tradycji. W ofercie firmy znajdziemy zegarki z postaciami Disneya, ale też te z motywem Snoopy’ego. Co ciekawe, po te modele, z powodu sentymentu, sięga dziś wielu dorosłych.

Z kolei zegarek Timex Expedition to model inspirowany skautingiem. Jest wybierany przez tych, którzy lubią przygody na otwartym terenie. Ze względu na casualowy styl chętnie sięgają po niego zwłaszcza ludzie młodzi.

Timex Ironman. Legenda wśród sportowych zegarków

Klasyczne zegarki Timex bez wątpienia są ikoniczne dla marki, ale nie można zapominać o sportowej linii Ironman. Ten model na przełomie lat 80. i 90. zrewolucjonizował rynek i był absolutnym bestsellerem w swojej kategorii. Od tamtej pory jest stale ulepszany, tak by realizować potrzeby najbardziej aktywnych mężczyzn.

Zegarek Timex Ironman

Zegarek Timex Ironman

Wśród funkcji zegarków z linii Timex Ironman znajdziemy timer przydatny w treningu interwałowym, jak również stoper umożliwiający zapamiętywanie czasu okrążeń. Firma zadbała także o zabezpieczenie tej konstrukcji, zapewniając jej wodoodporność do 100 metrów. Szczelna koperta z tworzywa sztucznego skutecznie chroni przed wilgocią i kurzem.

Siła marki Timex

Długa historia marki Timex pokazuje, jak ważne jest rozpoznawalne wzornictwo. A innowacyjne produkty szybko podbiją rynek, o ile odpowiedzą na realne potrzeby. Ale jest jeszcze jeden warunek: dobry timing.

duchowny gliwice msza szczepionki z dzieci po aborcji ksiądz zszokował wiernych

Duchowny zszokował wiernych. „Szczepionki wytworzono z ciał dzieci” NAGRANIE

covid 19 zmarła siostra prezydenta USA nancy bush

Jedyna siostra prezydenta zmarła na powikłania po COVID-19