w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Banknot z Kaczyńskim. Szef NBP podpisał wzór. Kiedy trafi do obiegu?

Banknot z Kaczyńskim o nominale 20 zł pojawią się niebawem w naszych portfelach. Narodowy Bank Polski potwierdził plotki.

banknot z kaczyńskim 20 zł narodowy bank polski

Banknot z Kaczyńskim o nominale 20 zł pojawią się niebawem w naszych portfelach. Narodowy Bank Polski potwierdził plotki. PiS wraca do starego pomysłu kilku posłów, by na pieniądzach umieścić wizerunek byłego prezydenta RP.

Banknot z Kaczyńskim. Nominał 20 zł

Kilka miesięcy temu polityk i samorządowiec Barbara Dziuk stwierdziła, że Lech Kaczyński to postać wybitna i należy mu się banknot. – Każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, dlatego, że to człowiek wyjątkowy  – mówiła na początku stycznia.

Narodowy Bank Polski pochylił się nad wnioskiem grupy polityków PiS i rozpatrzył go pozytywnie. Na 20-złotówkach pojawi się już niebawem twarz Kaczyńskiego. Będzie to specjalna seria kolekcjonerska z twarzą byłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego. Do obiegu trafią prawdopodobnie w 2021 roku.

W sobotę 10 kwietnia 2021 roku w rocznicę tragicznej śmierci byłego prezydenta, oficjalnie wzór banknotu został podpisany przez prezesa NBP Adama Glapińskiego.

W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku – powiedział prezes NBP.

80 tysięcy banknotów z twarzą prezydenta

Wizerunek Lecha Kaczyńskiego, polityka, który tragicznie zginął pod Smoleńskiem, przedrukowany zostanie 80 tys. razy. 20 zł z Kaczyńskim pojawi się już niebawem w naszych kieszeniach. Pierwsze egzemplarze będzie można zakupić już w listopadzie przyszłego roku.

Narodowy Bank Polski potwierdził te doniesienia już oficjalnie. Jak przeczytaliśmy na stronie internetowej NBP, nominał z Lechem Kaczyńskim zostanie opisany zdaniem: „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”. Umieszczono go już na oficjalnym wykazie banknotów kolekcjonerskich.

Nie widzę żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasłużył, by pojawić się na banknocie – mówiła w styczniu 2020 roku Anna Cicholska z PiS. Warto zaznaczyć, że tragicznie zmarły prezydent RP ma już swoją monetę. Upamiętnia ona tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku.

Źródło: NBP, Wirtualna Polska

banknot z kaczyńskim 20 zł narodowy bank polski

Czyj wizerunek na banknocie 1000 zł? NBP ujawnia. Zaskoczenie!

mateusz gessler restauracje lockdown otwieramysie konfederacja obostrzenia bankructwo pomoc tarcza dla restauracji koronawirus

Mateusz Gessler nie pozostawia żadnych złudzeń. „Stoimy nad przepaścią”