w ,

Rzecznik Praw Dziecka o szczepieniu dzieci. „Eksperymentowanie na dzieciach…”

W zaskakujących słowach odniósł się do masowych szczepień dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Aż wirusolodzy złapali się za głowę.

obowiązkowe szczepienia covid w polsce ustawa kara grzywna rozporządzenie

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w trakcie spotkania w gmachu Sejmu nazwał szczepienia na koronawirusa wprost „eksperymentem„. Rodzice w całej Polsce drżą o swoje pociechy. Dodatkowo spytał wirusologów i doradców premiera, czy aby „eksperymentowanie na dzieciach jest dopuszczalne„.

Szczepienia dzieci eksperymentem medycznym?

Eksperci Rady Medycznej przy premierze, który każdego dnia doradzają premierowi, ze zdumieniem słuchali parlamentarnego spotkania zespołu dotyczącego walki z koronawirusem w Polsce. Relacja z tego posiedzenia spowodowała, że wielu ludziom włosy stanęły dęba. Całość poświęcona była szczepieniom dzieci na COVID-19.

Postawię takie pytanie, czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu? Zadaję to pytanie w kontekście różnych powikłań i odporności długookresowej – stwierdził stanowczo stojący na straży bezpieczeństwa dzieci Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Niemal natychmiast pojawiła się kontra do tych słów ze strony doradcy premiera Morawieckiego, czyli prof. Andrzeja Horbana. Jego zdaniem szczepionki przeszły już trzy fazy badań i są skuteczne oraz bezpieczne. Stanowczo też zaprzeczał, by szczepienia były jakąkolwiek formą eksperymentowania na ludziach.

Kolejne środowiska chcą ratować maluchy przed szczepionkami

Wszelkie działania w zakresie szczepień podejmują przede wszystkim naukowcy, lekarze i wirusolodzy. Ich zdaniem preparaty są w pełni bezpieczne. Niestety nie każdy chce w to wierzyć, dlatego pojawiają się kolejne inicjatywy mające na celu uchronienie dzieci przed masowym wstrzykiwaniem preparatu.

POLECAMY:
Co grozi niezaszczepionym? Prof. Horban ostrzega. "Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie"

Rzecznik podzielał w wielu punktach nasze zdanie i podkreślił, prostując niektóre doniesienia medialne, że nie wypowiadał się za szczepieniem dzieci przeciwko COVID-19 – czytamy na oficjalnym profilu Tomasza i Karoliny Elbanowskich. To słynnne w Polsce małżeństwo zainicjowało nie tak dawno akcję ratowania dzieci przed szczepieniami.

Obecnie para zbiera podpisy pod petycją pt. „Żądamy natychmiastowego powstrzymania masowych szczepień dzieci na COVID 19 organizowanych przez rząd„.

Źródło: WP

zus gwiazdowski emerytury zawalenie systemu demografia emerytura obywatelska

Dramatyczne wieści dla emerytów. Polski ekonomista ujawnia: „Czeka nas zapaść”

wyprawka szkolna 300 plus dobry start sposoby na tańszą wyprawkę

Sposoby na tańszą wyprawkę szkolną