w ,

30 września ostatnim dniem, aby uniknąć kary. Nawet 5 tys. zł i sprawa w sądzie

To ostatnie godziny, aby wziąć udział w Spisie Powszechnym. Za odmowę udziału lub podanie niezgodnych z faktami informacji grożą wysokie kary.

godzina policyjna dla niezaszczepionych pis rząd policja morawiecki epidemia koronawirusa

Polacy mają czas tylko do godziny 23:59 30 września. Odmowa uczestnictwa wiązać się będzie z karą w wysokości do 5 tys. zł. Trzeba się spieszyć. Spis Powszechny jest obowiązkowy. Przy okazji GUS zaliczył wpadkę na finiszu, ponieważ wyciekły dane ok. 500 osób biorących udział w spisie.

Spis Powszechny jest obowiązkowy. 30 września mija termin

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia i kończy się 30 września o północy. GUS przeprowadza spis raz na dekadę i każdy bezwzględnie musi wziąć w tym udział. Jeśli odmówimy, narażamy się na wysokie grzywny. Co gorsza w przypadku podania nieprawdziwych informacji kara może być dużo surowsza, bo nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Spisowi podlegają wszystkie osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania.

W spisie musimy umieścić informacje na temat mieszkań, budynków i wszelkich innych zamieszkanych pomieszczeniach, które mieszkaniami nie są. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa w pierwszej kolejności dokonujemy internetowego samospisu.


Ostatnia prosta z problemami. Pracownica GUS ujawniła maile obywateli

Odmowa wzięcia udziału w spisie naraża nas na spore kary finansowe. Do sądów na terenie całego kraju trafiły już pierwsze wnioski o ukaranie obywateli uporczywie odmawiających udziału. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. W połowie września takich osób było ponad 160.

Ostatnie dni dla inicjatywy nie są łatwe. Niektórzy narzekają, że nie mogą się dodzwonić na spisową infolinię. Inni mają problemy z formularze, niektórzy też uważają, że spis jest zbyt szczegółowy, a dane osobowe i wrażliwe nie są dobrze chronione.

W ostatnim dniu spisu pracownik GUS popełnił błąd i ujawnił ponad 500 maili zawierających dane osobowe. Wcześniej, zgodnie z doniesieniami mediów, nastąpił niewielki wyciek danych rachmistrzów.

Pierwsze wyniki spisu powszechnego pojawią się w mediach już w styczniu 2022 r.

tabletka dzien po recepta prawo ginekolog ellaone pigułka dzień po cena kto może przepisać

Recepta na tabletkę dzień po. Do jakiego lekarza trzeba się zapisać?

beata kozidrak pijana co jej grozi instagram

Beata Kozidrak podjęła odważną decyzję dotyczącą kariery. Jak zareagują fani?