w ,

Niezbędny sprzęt do kuchni – poradnik must have

Przy aranżacji domu kuchnia staje się jednym z ważniejszych pomieszczeń. W dobrze urządzonej kuchni małe agd jest dopełnieniem.

małe agd do kuchni

Sprzęt agd to nie tylko roboty kuchenne czy lodówki. Sprzęt do kuchni, obejmujący zarówno niewielkie sprzęty agd, ale również takie produkty jak płyty gazowe, płyta grzewcza, meble do kuchni należą do najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Jak zatem najlepiej urządzić kuchnię? W jakie sprzęty agd powinna być ona wyposażona? Co jest swoistym must have jeśli chodzi o kuchnie w naszych domach?

Rzecz o podstawach

Kuchnia to centrum naszego domostwa. To miejsce do gotowania potraw, posiłków, kawy. W zależności od możliwości metrażowych możemy podzielić ją na strefy kuchenne, gdzie osobno będzie miejsce do gotowania, osobno do przygotowywania. W dobrze urządzonej kuchni posiłki smakują lepiej, a potrawy przygotowuje się z większą satysfakcją.

W pierwszej kolejności zazwyczaj myślimy o meblach kuchennych – odpowiednich szafkach i dużych sprzętach tj. mała lodówka, piekarnik, kuchenki, zlewozmywak, zamrażarki. Niektórzy do zabudowy kuchni wprowadzają też taki sprzęt jak np. pralka LG. Rozwiązanie to daje nam zwiększenie funkcji naszej kuchni.

Nawet jeśli nie zdecydujemy się na tak odważny ruch, musimy mieć świadomość czy lepszy będzie zakup sprzętów i mebli kuchennych w zabudowie czy nie? Zależy to głównie od tego, czy dokonujemy jedynie drobnego remontu, czy urządzamy kuchnię od podstaw. W tym drugim przypadku, lepiej postawić na funkcjonalne zabudowanie zlewu, kuchenki, płyty grzewczej itp.

Pamiętaj, aby wybierać sprzęt dostosowany do twoich potrzeb. Ma to zastosowanie zarówno przy odpowiedzi na pytanie czy wybrać kuchenkę z piekarnikiem czy osobno lub jaki typ płyty grzewczej zakupić. Pamiętaj, że ważne są również okapy. To wydajność okapu zapewnia nie tylko odprowadzanie zapachów, ale również sprawia, że sufit nie jest tłusty.

Wybierając sprzęt do kuchni tj. lodówka ważna jest odpowiednia klasa energetyczna. Sprzęty podstawowe w kuchni powinny być energooszczędne, aby obniżyć koszty jej utrzymania.

POLECAMY:
Suszarka do włosów Philips SenseIQ - czy warto ją kupić?

Drobne AGD

Dobierając ilość i rodzaj urządzeń do kuchni z zakresu małego agd trudno jednoznacznie wskazać co jest podstawą. Wszystko zależy od trybu twojego życia, ilości mieszkańców w domu, ich przyzwyczajeń i potrzeb. Przyjmuje się, że w każdej kuchni powinien znaleźć się czajnik, opiekacz, toster

Dla niektórym must have jest także kuchenka mikrofalowa czy ekspres do kawy. W kwestii dalszych sprzętów możemy zakupić mikser, blender, wyciskarkę do soków, maszynkę do mięsa. Można również zminimalizować te sprzęty i zamiast kilku osobnych sztuk kupić robot kuchenny, łączący w sobie funkcje pozostałych wymienionych elementów.

Niektóre rodziny nie wyobrażają sobie kuchni bez zmywarki. Staje się ona standardem, zwłaszcza w rodzinach wielopokoleniowych. Pamiętaj, że dobrą praktyką będzie, aby modele małego agd pochodziły z tej samej linii. Unikaj kupowania wielu różnorodnych stylistycznie sprzętów – chyba że lubisz chaos.

Lista dobrych praktyk

Wyposażając kuchnię w małe agd, warto trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, jeśli dopiero urządzasz kuchnię od zera, postaw na meble w zabudowie. Są one nieco mniejsze i droższe niż standardowe, pozwolą ci jednak na większą funkcjonalność i wygodę w kuchni.

Po drugie, dobieraj małe ags estetyczne – z jednej kolekcji. Po trzecie, myśląc o sprzętach, tam gdzie to możliwe, wybieraj modele kompleksowe tj. roboty kuchenne czy planetarne, łączące w sobie kilka małych sprzętów. Po czwarte, w przypadku dużego agd jak lodówka, zmywarka, kuchenka – dobieraj modele do zapotrzebowania domowników. W końcu nie jest ci potrzebna dwudrzwiowa lodówka, jeśli mieszkasz sam.

Kolejną zasadą jest ta, mówiąca, że najlepszy sprzęt jest jedynie firm markowych. Nie do końca jest to prawdą. Czasami sprzęt firmy mniej znanej może spełniać lepiej swoje zadanie, dlatego nie stawiaj na konkretna markę, ale sprawdzaj opinie użytkowników o danym sprzęcie.

Wybieraj go również do swoich potrzeb. Wiele urządzeń ma dziesiątki różnych funkcji, z których osobiście możesz skorzystać z kilku, dlatego weź pod uwagę to, czego najbardziej potrzebujesz.

Zwróć uwagę na długość gwarancji. Wiele sklepów oferuje jej wydłużenie lub konkretny sprzęt łączony posiada z zasady dłuższy jej okres. Ma to znaczenie w przypadku awarii. Gdy mamy do czynienia z dłuższym okresem gwarancji, łatwiej nam będzie uniknąć nieprzewidzianych dodatkowych kosztów.

migranci w polsce białoruś granica exen twitter

Ochrona granicy z Białorusią to fikcja? Ostre słowa internauty. „Daliście się zrobić w bambuko”

polski ład gowin ryczałt składka zdrowotna ile zyskasz tabela wynagrodzeń

Jarosław Gowin pokazał ustawę Polski Ład. „Skutkiem będą chaos i drożyzna”