w ,

Nie żyje wokalista popularnego polskiego zespołu. Zmarł po długiej chorobie

Podbił serca wielkimi przebojami, które Polacy śpiewają do dzisiaj. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 73 lat.

eligiusz grabowski nie żyje

Po długiej chorobie w wieku 73 lat zmarł był wokalista popularnego i lubianego zespołu VOX, Andrzej Kozioł. Wiadomość o śmierci artysty potwierdził oficjalnie jego menadżer Bogdan Zep. To autor wielkich przebojów, które do dziś są na ustach rodaków.

Andrzej Kozioł nie żyje. Członek Grupy VOX miał 73 lata

Andrzej Kozioł był członkiem popularnego kwartetu VOX od jego początkków, czyli roku 1978. Założył go razem z Ryszardem Rynkowskim oraz Witold Pasztem i Jerzym Słotą. Pierwszy raz na żywo Polacy mieli okazję posłuchać VOX w Poznaniu. Zaśpiewali wówczas piosenkę „Dwa życia, dwa nieba”.

Zespół w kolejnych latach brał udział w wielu plebiscytach i koncertach zarówno w kraju, jak i poza nim. Muzycy śpiewali dla publiczności z całego świata, w tym z Kuby, Holandii, Szwecji, Bułgarii, a nawet ZSRR czy w USA i Kanady.

Autor wielkich hitów, w tym „Bananowy song” i „Rycz mała rycz”

DO repertuaru zespołu należały zarówno nastrojowe ballady, jak i utwory w stylu gospel. Najczęściej jednak był to pop i funk. Nie ma chyba w Polsce osób, które nie znają takich hitów jak „Bananowy Song”, „Rycz mała, rycz” czy „Szczęśliwej drogi, już czas”.

Ze względu na chorobę zmarłego muzyka, zespół od roku 1996 występuje bez niego w składzie trzyosobowym: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski i Jerzy Słota.

Zmarła aktorka z serialu „Na dobre i na złe”. „Świat się zatrzymał dla niej i dla nas”

horban doradca premiera polsat news lockdown zamknąć polskę obostrzenia

Andrzej Horban o końcu epidemii. Z ust eksperta padły zaskakujące słowa