w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Emeryci będą wściekli! Spore straty na Polskim Ładzie dla setek tysięcy seniorów

Nie wszystko złoto, co się świeci. To chyba najlepszy komentarz do podatkowych rozwiązań Polskiego Ładu dla emerytów. Setki tysięcy z nich mocno stracą.

Dane są bardzo niepokojące. Ci, którzy mieli zyskać na Polskim Ładzie najwięcej, sporo stracą. O tym rząd nie mówił wcześniej, ale zmiany negatywnie odczuje kilkaset tysięcy osób. Podniesienie podatków dotknie też mocno  świadczenia, które otrzymują co miesiąc emeryci i renciści

Emeryci stracą na Polskim Ładzie. Nawet 600 tys. osób na minusie

Politycy partii rządzącej od wielu miesięcy przekonywali emerytów (bo ci najchętniej głosują na PiS), że na planowanych zmianach w podatkach tylko zyskają. Dziś wiemy już, że za chwilę seniorom przyjdzie się boleśnie zderzyć z rzeczywistością.

Co prawda na samym braku podatku PIT zyska kilka milionów seniorów, ale będą to bardzo niskie kwoty, wręcz niezauważalne. Niestety jest też druga strona medalu, bo poważne straty odnotuje nawet 600 tys. emerytów i rencistów. Do tej pory niewiele im o tym mówiono.

Sztuczka zaserwowana nam przez polityków polega na tym, że mimo podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, częśc ludzi i tak straci. Niezagrożone pozostaną emerytury i renty do kwoty 2500 zł brutto miesięcznie. Mimo, że te osoby nie zapłacą podatku PIT, to zaczną płacić pełną składkę zdrowotną i to bez możliwości odliczenia.

Ulga na leki dla większości emerytów przestaje istnieć

W praktyce oznacza to tylko i aż tyle, że emeryt nie będzie mógł nawet odliczyć od podatku wydatku na leki, bo nie płaci żadnego podatku. Nie ma więc od czego odliczać. To właśnie zmiany w sposobie rozliczania składki zdrowotnej powodują, że reforma jest tylko prowizorką.

Eksperci podnoszą też alarm, ponieważ uważają, że zwykłą ustawą obniżono znacznej liczbie seniorów ich nabyte prawa, czyli świadczenia, na które odkładali przez całe życie składki do ZUS. Reforma więc może być niekonstytucyjna.

Jak twierdzą specjaliści z Instytutu Emerytalnego, na Polskim Ładzie stratne będzie prawie 10 procent emerytów, a to już spora liczba, bo około 600 tysięcy osób. Są to osoby, które zarabiały więcej i płaciły większe składki lub pracowały po prostu dłużej.

O tym, że ewentualne zyski są iluzją, świadczy fakt, że od 1 stycznia przez Polskę przetacza się fala ogromnych podwyżek cen towarów i usług. To powoduje, że zysków z Polskiego Ładu nie ma już właściwie żadnych.

płaca minimalna brutto kalkulator wynagrodzen najnizsza krajowa 2021

Po Polskim Ładzie rząd szykuje kolejne obniżki wynagrodzeń. Dotkną ponad milion osób

polski ład tabela emerytury 2022

Polski Ład wyśmiany w telewizji publicznej. „Wszyscy wygrali jednego centa” [VIDEO]