w ,

Strażacy uratowali kotka, który zaklinował się w rynnie. Potem zrobili mu kilka uroczych zdjęć

Strażacy zajmują się nie tylko pożarami czy wypadkami drogowymi. Czasem zdarza im się ratować zwierzaki. Tym razem uratowali małego kota.

węgorzewo straż pożarna kot rynna
Wszystko dobrze się skończyło. Strażacy spisali się na medal. Fot. Facebook / KPPSP Węgorzewo

Strażacy z Węgorzewa zasłużyli na oklaski i wdzięczność. Natychmiast zareagowali na zgłoszenie jednego z mieszkańców. Udało im się uratowac zaklinowanego w rynnie małego kota. Zwierzę miało dużo szczęścia, a sukces udało się uwiecznić na fotografii.

Węgorzewo. Kot zaklinował się w rynnie. Został uratowany

Mieszkańca jednego z bloków w Węgorzewie zaniepokoiły rozpaczliwe i niepokojące odgłosy dobiegające z rynny. Okazało się, że to kot, który nie może wyjść z rury. Mężczyzna natychmiast chwycił za telefon i zadzwonił do strażaków.

Mundurowi pojawili się na miejscu już po kilku minutach. Miałczenie sprawiło, że od razu wiedzieli, z czym mają do czynienia. Postanowili rozstawić kosz i podnieść go na wysięgniku. Okazało się, że w rynnie utknął mały kot. Był całkowicie mokry i nie mógł wydostać się o własnych siłach.

Kot był na tyle zmęczony i przerażony, że nie było problemu z wzięciem go na ręce. Strażak zabezpieczył go i zwiózł na dół. Zaskoczeniem było to, że zwierzę nie było bezdomne. Należało do jednego z mieszkańców bloku wielorodzinnego.

Strażacy znów spisali się na medal

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt do ratownictwa wysokościowego z kosza podnośnika hydraulicznego dotarli do miejsca, gdzie znajdował się kot. Zwierzę zostało ewakuowane a następnie przekazane właścicielowi – czytamy na profilu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie na Facebooku.

Wszystko dobrze się skończyło, kotek pewnie najadł się strachu – przyznał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie st. kpt. Ireneusz Lalak. Jego koledzy po fachu mają wielkie doświadczenie w ratowaniu zwierząt.

Źródło: Facebook

dziuk pis polsat news placz koronawirus

Posłanka PiS nie wytrzymała w Polsat News. Podczas wywiadu poleciał łzy. „Osobisty dramat”

szczepionka johnson&johsnon wycofana z europy

Osoby zaszczepione Johnsonem będą zmartwione. To koniec. Firma poinformowała o…