w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Rosjanie szturmują Enerhodar. MSW Ukrainy: „Europa znów jest na skraju katastrofy jądrowej!”

Miasto, które ma największą elektrownię atomową w Europie, przygotowuje się do walki z okupantami. Mieszkańcy torują drogę wojskom Putina.

enerhodar elektrownia atomowa największa w europie
Fot. Wikipedia / Ralf1969 - Praca własna

– Rosyjscy generałowie, obudźcie się! Nie stwarzajcie warunków dla nowego Czarnobyla! – tak brzmiał apel doradcu ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Antona Heraszczenki. Okazało się, że w najbliższych godzinach może dojść do szturmu wojsk Putina na największą elektrownię atomową w mieście Enerhodar.

Enerhodar. Największa elektrownia atomowa w Europie. Rosjanie są w pobliżu

Władze miasta Enerhodar, w którym znajduje się największa w Europie elektrownia atomowa, ostrzegają przed katastrofą ekologiczną. W ostatnich godzinach mieszkańcy nie wpuścili rosyjskich wojsk do miasta. Budują też barykady, aby nie doszło do zajęcia elektrowni.

Największa elektrownia w Europie ma być – jak twierdzą media – „pod dobrą ochroną„. Póki co wojska Putina miały się oddalić po tym, jak mieszkańcy stawili opór i zagrodzili drogę. W środę na Facebooku Anton Heraszczenko ujawnił, że niebawem rosyjskie wojska mogą szturmować miasto, w tym elektrownię.

Doszło do spotkania. Przekonaliśmy ich, że elektrownia jest pod dobrą ochroną. Mieszkańcy nie wpuszczą ich ani na krok. Oni wycofali się i mają przekazać tę informację swoim dowódcom – powiedział mer miasta. – Teraz jak nigdy musimy się zmobilizować, być razem, żeby wróg nie wszedł do miasta, gdzie znajduje się największa elektrownia w Europie – stwierdził urzędnik.

Wszystkie cztery ukraińskie elektrownie jądrowe są wciąż kontrolą Ukrainy i prawidłowo działają, co potwierdził w mediach Energoatom. Do przejęcia przez Rosjan zaporoskiej elektrowni jądrowej póki co nie doszło.

„Podejmujemy wszelkie działania, by zapewnić bezpieczeństwo obiektów jądrowych, wzmacniamy ich obronę.” (Energoatom, państwowy operator elektrowni atomowych na Ukrainie).

„Może dojść do wypadku takiego jak elektrownia atomowa w Czarnobylu czy elektrownia jądrowa Fukushima”

Przez szaleństwo Putina Europa znów jest na skraju KATASTROFY JĄDROWEJ! Zdjęcie to wejście do Energodar, stolicy energetyki Ukrainy. Miasto, które ma największą elektrownię atomową w Europie, przygotowuje się do walki z okupantami. NPP strzeże bohaterów Gwardii Narodowej Ukrainy. Oni się nie poddadzą! Będzie walka – czytamy na profilu Heraszczenki.

zaporoska elektrownia jądrowa czernobyl
Fot. Facebook / https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7

Ekipy będą leżały przy elektrowni atomowej. Nie zdążą przebić się przez skorupę reaktora betonowego, ale na pewno uszkodzą transformatory, turbiny i inne sprzęty niezbędne dla bezpieczeństwa NPP. Może dojść do wypadku takiego jak elektrownia atomowa w Czarnobylu czy elektrownia jądrowa Fukushima. Rosyjscy generałowie – obudźcie się! Nie stwórz warunków dla nowego Czarnobyla! Promieniowanie nie zna narodowości, nikogo nie oszczędza! – napisał doradca MSW Ukrainy.

Mieszkańcy nie wpuścili póki co rosyjskich wojsk, co potwierdził mer miasta Dmytro Orłow. 2 marca rano wojska Putina weszły na teren po raz kolejny, ale zapory zbudowane przez mieszkańców uniemożliwiły wjazd. Obecnie mieszkańcy starają się przekonać Rosjan, by nie wchodzili do miasta. Nagranie z tego zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Źródło: Interfax Ukraina, Facebook, Interia

samoloty z polski dla ukrainy

Samoloty z Polski dla Ukrainy? Z ust prezydenta Andrzeja Dudy padły stanowcze słowa

andrzej duda spadek w sondażach kantar badanie poparcia wybory prezydenckie

Duda zawetował ważną dla PiS ustawę! Padły ostre słowa. „Sprawa jest zakończona”