w , ,

Czy krem UV chroni skórę przed zmarszczkami?

Krem UV jest to produkt, zawierający odpowiednie filtry chemiczne lub mineralne, których główną funkcją jest ochrona skóry przed negatywnym działaniem słońca.

krem uv do twarzy
Fot. materiały partnera

Ochrona przeciwsłoneczna to jedna z najważniejszych kwestii, w związku z właściwą pielęgnacją skóry. Stosując kremy UV przede wszystkim chronimy naszą skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Ale czy krem UV chroni skórę również przed zmarszczkami?

Czym jest krem UV?

Krem UV jest to produkt, zawierający odpowiednie filtry chemiczne lub mineralne, których główną funkcją jest ochrona skóry przed negatywnym działaniem słońca. Filtry chemiczne UV charakteryzują się tym, że w procesie reakcji ze słońcem pochłaniane promienie zamieniają na neutralne dla skóry ciepło, natomiast filtry mineralne tworzą na skórze powłokę, która ma za zadanie chronić przed promieniami słońca porzez ich rozpraszanie i odbijanie.

Kremy UV często nazywane są przeciwsłonecznymi lub kremami do opalania. Dzięki właściwościom fotoochronnym, produkty te zabezpieczają przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą tworzyć oparzenia słoneczne, a nawet być przyczyną wielu chorób skórnych.

Czy krem UV wystarczy, by odpowiednio chronić skórę przed Słońcem?

Trzeba mieć świadomość, że krem UV ma kluczowe znaczenie w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni, ale nie jest w stanie całkowicie wyeliminować negatywnych skutków długiego przebywania na odkrytym Słońcu (tj. opalanie się, kąpiele w wodzie.

Używanie kremów UV pozwala na zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem słonecznym, ale tylko wtedy, gdy stosujemy się do innych ważnych zasad, związanych z ekspozycją na promienie Słońca.

Nie powinno się opalać, ani przebywać zbyt długo na Słońcu między godziną 11, a godziną 16. Trzeba zawsze bezwzględnie pamiętać o noszeniu nakrycia głowy oraz okularów przeciwsłonecznych, dodatkowo stosować regularnie w ciągu dnia kremy UV co 2 lub 3 godziny, najlepiej z SPF 30 lub SPF 50.

Czy krem UV chroni skórę przed zmarszczkami?

Jednym z negatywnych skutków opalania się, czy po prostu długiego przebywania na Słońcu jest ryzyko przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Brak użytkowania kremów UV ma wpływ na utratę przez skórę elastyczności, pojawianie się przedwczesnych zmarszczek, odwodnienie skóry, szorstkość i przesuszenie.

Systematyczne używanie kremów UV wraz z uwzględnieniem rozsądnego czasu przebywania na Słońcu ma bardzo duże znaczenie w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Trzeba pamiętać, że odpowiednie działania i właściwa pielęgnacja są kluczowe w szukaniu sposobu na utrzymanie pięknej, promienistej, gładkiej i elastycznej skóry.

Dzięki kremom UV mamy szansę uniknąć fotostarzenia skóry, pojawienia się zmarszczek i plam pigmentacyjnych oraz suchej skóry.

To właśnie systematyczne używanie kremów UV jest jednym z punktów pielęgnacji, który pomoże nie tylko zabezpieczyć skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, ale również może poprawić jej wygląd. Odpowiednio nawilżona skóra jest bardziej odporna na uszkodzenia oraz szybciej się regeneruje.

Krem z filtrem UV jest produktem, który wpłynie pozytywnie nie tylko na uniknięcie poparzeń skórnych, ale również pozwoli na zatrzymanie procesów starzenia się skóry, która będzie przez dłuższy czas pozbawiona zmarszczek i nie będą się na niej pojawiać przebarwienia posłoneczne. Jest to jeden z tych produktów, które może przesunąć starzenie skóry o wiele lat, wystarczy systematyczne używanie kremu UV i odpowiedzialne zachowanie.

Dlatego też warto postawić na krem UV w swojej pielęgnacji i nie martwić się problemem odwodnionej, a także pomarszczonej skóry z wieloma przebarwieniami oraz plamami pigmentowymi.

Podsumowanie

Reasumując, krem UV to produkt pielęgnacyjny, który ma szerokie właściwości pielęgnacyjne i ochronne dla naszej skóry. Chroni nie tylko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale również jest filarem działania przeciwzmarszczkowego.

Pomaga spowolnić procesy starzenia się skóry, powstawania zmarszczek, chroni przed przesuszaniem, odwodnieniem i pojawieniem się plam pigmentowych, związanych z nieodpowiednim zabezpieczeniami skóry przed promieniami słonecznymi. Jest to niezbędny punkt odpowiedzialnej pielęgnacji skóry w każdym wieku.

majchrowski zasnał na wizji tvn24

Ale wpadka! Prezydent Krakowa J. Majchrowski zasnął na wizji? Program leciał na żywo

czy putin uderzy na polskę?

Ekspert bije na alarm. Chodzi o atak Putina na Polskę. „Rosjanie skłonni użyć broni jądrowej”