w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ostre słowa Donalda Tuska. Z jego ust padło wyraźne ostrzeżenie. „To jest ostatni moment”

W trakcie kongresu programowego Platformy Obywatelskiej z ust lidera PO padły bardzo mocne słowa. Ujawnił, kto dziś najbardziej skłóca Polaków i służy Putinowi.

tusk kongres programowy tvp
Fot. Twitter / Krzysztof Brejza

Donald Tusk znany jest z ciętego języka i trafnych ripost, które niestety nie bardzo chcą trafiać do elektoratu partii rządzącej. Tym razem szef Platformy Obywatelskiej uderzył w Telewizję Polską. Z jego ust padły mocne słowa.

Donald Tusk ostrzega w sprawie skłócania Polaków. „To jest ostatni moment”

Lider największej partii opozycyjnej, Donald Tusk, wypowiedział wiele gorzkich i ostrych słów w trakcie kongresu programowego Platformy Obywatelskiej. Dotyczyła ona między innymi bezpieczeństwa naszego kraju w obliczu zmieniającej się niekorzystnie sytuacji geopolitycznej.

Zdaniem Tuska w Polsce, mimo wojny tuż obok nas, Polacy są ciągle na siebie napuszczani i wzbudzania jest w nich agresja. Przez to wojna polsko-polska trwa, a jej końca nie widać. Jego zdaniem za wszystkim stoi Telewizja Polska.

W tym kontekście wspomniał o tym, jak media zachowują się na Ukrainie. Jak zaznaczył, choć w czsaie pokoju były ze sobą skłócone i prezentowały całkowicie odmienny obraz świata, to w momencie zagrożenia zaczęły mówić jednym głosem. Ludzi skłócających Polaków z Polakami i Europą nazwał piątą kolumną Putina

Nie ma bardziej efektywnej piątej kolumny Putina, niż ci co w Polsce i Europie skłócają Polaków i Europejczyków, sieją nienawiść i pogardę – przekonywał zebranych na kongresie Donadl Tusk.

„Nie ma większej V kolumny Putina, niż ci, którzy skłócają Polaków”

Przewodniczący PO dodał też, że smuci go to, co dzieje się w Telewizji Polskiej w czasie inwazji Rosji na Ukrainę. Przypomniał, że Europejska Partia Ludowa, do której należy między innymi PO, pokazana określona w „Wiadomościach” mianem „partii Putina„. Warto w tym kontekście wspomnieć, że partia EPP zrzesza osoby nastawione proeuropejsko.

To jest ostatni moment, abyście zamknęli szczujnię, które chcą skłócić Polaków, które szkodzą Polsce, Ukrainie i Europie – stwierdził stanowczo Tusk. Lider największej w Polsce partii opozycyjnej ma żal, że prorządowe media dzielą Polaków w obliczu wojny. Tusk przy okazji wspomniał o konieczności pilnego dozbrojenia flanki wschodniej.

Jeśli oczekiwalibyśmy czegoś, a jesteśmy chyba najbardziej prozachodnią, pro-NATOwską formacją, to oczekiwalibyśmy od naszych zachodnich przyjaciół, od prezydenta Stanów Zjednoczonych, od NATO, natychmiastowych decyzji, radykalnie zwiększających bezpieczeństwo Polski i całej wschodniej flanki. Jeśli nie teraz to kiedy? – apelował.

To jest mój gorący apel do polskich władz, abyście nie uwierzyli w to, że piękne konferencje prasowe zastąpią obronę przeciwlotniczą, przeciwrakietową czy obecność kilkudziesięciu tysięcy wojsk NATO-wskich na terenie Polski – powiedział polityk.

Zdaniem Tuska rząd w Polsce wiedział, że dojdzie do inwazji Rosji na Ukrainę. – Mieli ponad 100 dni od wyraźnego sygnału, że będzie inwazja i wiedzieli bardzo dokładnie, że pierwszym, bezpośrednio dotykającym Polskę efektem tej inwazji będą setki tysięcy uchodźców. I przez te 100 dni nie zrobili nic – przyznał lider PO.

walka o cukier rosja nagranie

W hipermarketach tłumy biją się o cukier. Ceny poszła w górę o 13%. Filmik stał się hitem sieci

junarmia rosja

Szojgu podpisał rozporządzenie. Na Ukrainę zostanie wysłana Junarmia złożona z uzbrojonych dzieci