w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Mateusz Morawiecki po debacie podszedł do Donalda Tuska. Wszystko się nagrało

Tuż po debacie wyborczej w TVP 9 doszło do interesującego zdarzenia. Mateusz Morawiecki w pewnym momencie podszedł do szefa PO. Moment ten uchwyciły kamery.

debata morawiecki 2 zł
Fot. TVP Info (screen z debaty)

Trwające godzinę starcie liderów komitetów wyborczych na ostatniej prostej kampanii do fascynujących nie należało. Nie brakowało jednak ciekawych momentów i wypowiedzi, które bez wątpienia przejdą do historii. Furorę zrobiła moneta o nominale 2 zł, którą premier Morawiecki pokazał Donaldowi Tuskowi jako symbol jego rządów.

Debata TVP. Premier Morawiecki podszedł do Tuska. Wręczył mu pamiątkę

Mateusz Morawiecki podczas debaty i odpowiedzi na zadane pytania wyciągnął z kieszeni monetę o nominale 2 zł. Stwierdził, że dała mu ją na jednym ze spotkań wyborczych emerytka o imieniu Danuta. Miał to być symbol rządów Platformy Obywatelskiej, a konkretnie niskiej waloryzacji świadczeń, jaką wówczas otrzymali seniorzy.

Ja jeżdżę bardzo często po Polsce i spotykam się z seniorami. Ostatnio podeszła do mnie pani Danuta w Kraśniku. I powiedziała mi, że dostała waloryzację emerytury kilka lat temu, za Tuska, 2 zł i poprosiła, żebym ja oddał te 2 zł Donaldowi Tuskowi – powiedział premier Morawiecki.

Potwierdził, że tuż po programie zrobi to, co obiecał seniorce z Kraśnika, bo ona już tych 2 zł nie potrzebuje mając 13. i 14. emeryturę. Jak obiecał, tak zrobił. Tuż po zakończeniu debaty premier podszedł do lidera największej partii opozycyjnej i położył mu monetę na pulpicie.

Jeszcze podczas odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące wieku emerytalnego Mateusz Morawiecki potwierdził wyborczą obietnicę. Będzie ona spełniona, jeśli PiS wygra wybory. – Warto o tym pamiętać, drodzy seniorzy, ponieważ od tego zależy, czy wasza jesień życia będzie rzeczywiście godna – stwierdził szef rządu.

Warto wspomnieć jednak, że wysokość waloryzacji świadczeń dla seniorów zależna jest od inflacji. Obecne duże podwyżki emerytur i rent wynikają tylko i wyłącznie z szalejącej drożyzny. Waloryzacja była też niższa niż powinna, gdyby chcieć pokryć straty wywołane inflacją. To oznacza, że mimo rekordowej waloryzacji seniorzy nadal są na minusie.

marcelina z rybnika nie żyje

23-letnia Marcelina z Rybnika nie żyje. Spadła z balkonu podczas pobytu w Turcji

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Dymisja 10 kolejnych wysokich rangą wojskowych? Donald Tusk apeluje do prezydenta