w , ,

Jak wybrać meble do domu? 5 skutecznych porad ułatwiających podjęcie decyzji

Aranżacja domu lub mieszkania stanowi niemałe wyzwanie. Stworzenie estetycznego i spójnego projektu wymaga zdecydowanej strategii, przemyślanej od początku do końca.

jak wybrać meble do salonu sposoby
Fot. materiały partnera

Nawet najmodniejsze meble nie pomogą, jeśli nie zadbamy o wystrój domu kompleksowo. Oprócz najważniejszych elementów musimy pamiętać także o odpowiednich dodatkach, które najlepiej uzupełnią obraz przestrzeni w naszym domu.

Jaki styl mebli do domu wybrać?

Kwestia stylu jest pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć, zanim zaczniemy dobieranie mebli do domu. Aranżacje powinny być konkretnie ukierunkowane, ponieważ jedną z najważniejszych zasad meblowania domu jest spójność. Mamy do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz stylizacji, spośród których możemy wybierać.

Najpopularniejsze kierunki w urządzaniu domu to minimalizm oraz niezawodna klasyka. W ramach tego pierwszego nurtu redukujemy wszelkiego rodzaju zdobienia, dodatki i akcesoria. Dobierając meble do domu, będziemy stawiać na proste, choć ciekawe rozwiązania.

Dużą zaletą stylu minimalistycznego jest spora dowolność w wyborze mebli od różnych producentów. Nie zakłóci to harmonii wystroju naszego domu. Ponadto, meble takie należy dobierać według koloru w sposób spójny lub kontrastowy.

Natomiast w stylu klasycznym należy wystrzegać się modernistycznych i urbanistycznych elementów, a postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak kamień czy drewno. Ogromną zaletą tego stylu jest ponadczasowość. Dzięki temu nie będzie trzeba myśleć o wymianie mebli przez długi czas, a przy tym zawsze znajdą one uznanie w oczach naszych gości.

Jaki kolor mebli wybrać?

W niektórych domach dominują ciemne barwy. Jest tak zarówno w mieszkaniach urządzonych kilka dekad temu, jak i w świeżo wykończonych apartamentach. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, jakie dodatki wybrać, jeśli wśród mebli do domu dominują właśnie takie odcienie. W tej sytuacji najczęściej zaleca się wykorzystanie jasnych dodatków, które rozświetlą przestrzeń domu.

Innym ponadczasowym rozwiązaniem jest postawienie na białe meble do domu. Swoją popularność zawdzięczają one uniwersalności. Decydując się na ten kolor, nadal pozostaje nam pełna dowolność w urządzaniu pozostałej przestrzeni. Ciekawą stylizacją będzie postawienie na ciemne dodatki. Dzięki temu nasz dom nabierze wyrazistego klimatu.

Białe meble do domu to także bardzo dobre rozwiązanie w przypadku ścian pomalowanych w ciemnych odcieniach oraz pomieszczeń słabo oświetlonych. Białe meble rozjaśniają przestrzeń, tym samym ożywiając otoczenie. Co ważne, z tej barwy możemy korzystać właściwie bez względu na styl. W kolorze tym znajdziemy zarówno minimalistyczne regały, jak również eklektyczne stoliki.

Spójność przede wszystkim

Dom jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Dlatego też w jego urządzanie powinniśmy włożyć całe serce. Dzięki temu każda osoba nas odwiedzająca, wchodząc do środka, dowie się o nas coś więcej.

Musimy jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie – nasze pomysły powinny tworzyć spójną całość, która będzie zachęcała do spędzania czasu naszym domu. Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z trend-home.pl

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z trend-home.pl

WHO Światowa Organizacja Zdrowia osoby zdrowe maseczki mandaty zero tolerancji obostrzenia zasada ddm

WHO zmieniła zdanie? „Maseczki mogą być źródłem infekcji”. Nowe badania

pogrzeb chorego na covid kremacja

Jak wygląda pogrzeb osoby chorej na COVID? Zakład pogrzebowy uchylił rąbka tajemnicy