w ,

Skandal podczas komunii św.? Nagle puszczono to z głośników. Nagranie wyciekło do sieci

Wszyscy wiedzą, że z roku na rok pojawiają się nowe trendy jeśli chodzi o religijne wydarzenia. Czy tym razem jednak przesadzono? Niech każdy oceni sam.

jesteś dla mnie a ja dla ciebie komunia święta

Uroczystości odbyły się nie tak dawno w całym kraju. Tym razem nie obyło się bez wpadek. Na TikToku oczom internautów ukazało się nagranie z jednego z kościołów w Polsce. Niektórzy się oburzyli, inni twierdzili, że trzeba iść z duchem czasu. Co takiego się wydarzyło i czy rzeczywiście doszło do obrazy uczuć religijnych?

Komunia św. Czy w jednym z kościołów doszło do skandalu?

Mimo liberalizacji podejścia do uroczystości i świąt religijnych, wiele osób nie kryło swojego oburzenia i niezadowolenia po obejrzeniu tego nagrania. Byli też tacy, co uznali, że moda się zmienia i trzeba podejść do sprawy z większym dystansem. Może to rzeczywiście burza w szklance wody?

Do zdarzenia doszło w jednym z kościołów w Polsce podczas uroczystości pierwszej komunii świętej. Ktoś z obecnych w świątyni (niestety nie wiemy, w jakim mieście) uwiecznił całe zdarzenie telefonem, a nagranie wrzucił do internetu. Od razu pojawił się komentarze internautów.

Zarówno dla kapłanów, jak i dzieci i ich rodziców jest to niezwykły okres. Można jednak odnieść wrażenie, że ma wówczas miejsce wyścig o to, kto zorganizuje komunię świętą bardziej oryginalnie i nietypowo. Nietypowych i zaskakujących pomysłów nie brakuje. Nie wszystkie na pewno nadają się do realizacji.

Disco polo w Kościele. Czy księża i rodzice przesadzili? Opinie są podzielone

W trakcie wspomnianej uroczystości, która jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej wspólnoty parafialnej, nagle z głośników rozległa się… muzyka disco-polo. Pierwotnie myślano, że doszło do pomyłki, ale finalnie okazało się, że wszystko było elementem uroczystości i było zaplanowane.

Na nagraniu wyraźnie widać grupę pięknie ubranych dzieci, które przystępowały wówczas do pierwszej komunii. Po chwili ciszy i zadumy z głośnika rozległa się piosenka zespołu Classic pt. „Ja dla Ciebie, Ty dla mnie”. Dzieci zaczęły śpiewać. Jak brzmiał pełny tekst?

„Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie. A gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem że będziesz ze mną na zawsze.”

Tekst piosenki nie ma nic wspólnego z religią, ale organizatorzy postanowili wyrwać z kontekstu ten fragment. Czy się udało? Niech każdy oceni sam. Bez wątpienia nie każdemu, kto oglądał nagranie, pomysł ten się spodobał, a nowa moda nie przypadła im do gustu. Poniżej tylko część opinii:

  • Chyba dużo się zmieniło od czasów mojej komunii…
  • Jeszcze z dwa lata i Cypis wjedzie na salony 😂
  • Za dwa lata „Ona by tak chciała”😂😂😂
  • Śmiechu warte ale ksiądz zgodził się bo ma z tego kasę 😂
  • błagam niech ktoś powie, że ta piosenka jest tylko podłożona pod ten filmik 😂😂😂

Całe nagranie z tego zdarzenia można zobaczyć poniżej.

@cziksers

#nowamoda #dzieciBoga #mlodywymiata

♬ dźwięk oryginalny – Bartek Kurczyński

Zmarła legenda światowej muzyki. Fani na całym świecie pogrążeni w rozpaczy

dzien matki 2022 prezent zyczenia niebanalne

Dzień Matki 2022. Ten prezent wywoła szeroki uśmiech na twarzy. Ekspertka radzi