w ,

Miedwiediew ostro przed szczytem NATO. Padły kolejne groźby. „Kompletna katastrofa”

Tuż przed rozpoczynającym się w Madrycie szczytem państw NATO, z Kremla płyną kolejne groźby skierowane do państw Zachodu. W tle znów pojawiła groźba wybuchu III wojny światowej.

miedwiediew o polsce
Fot. Inauguration of Dmitry Medvedev, 7 May 2008 / Wikipedia

Dmitrij Miedwiediew na kilka godzin przed rozpoczynającym się szczytem państw NATO znów opublikował groźby. Za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych ostrzegł, że Europa i USA wspólnie doprowadzą do III wojny światowej i totalnej katastrofy.

Miedwiediew znowu grozi. Mówi o III wojnie światowej

Jeżeli wojska NATO wykonają jakiekolwiek ruchy wobec Krymu, może to zostać potraktowane przez Rosję jako otwarte wypowiedzenie wojny, co będzie miało fatalne skutki. Ostre słowa z ust rosyjskiego polityka i byłego prezydenta Federacji Rosyjskiej padły w ostatnich momentach przed rozpoczynającym się szczytem NATO w Madrycie.

Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi – przestrzegł Miedwiediew. Wypowiedź tę zacytowała agencja Reuters.

Aktualny wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji nie pierwszy raz wysyła groźby w kierunku NATO. Z jego ust padło również ostrzeżenie przed dalszych rozszerzaniem sojuszu. Chodzi o przyjęcie w jego struktury Finlandii i Szwecji, co ma spowodować „działania odwetowe” ze strony Rosji.

Szczyt NATO w Madrycie 2022. Co się wydarzy?

Jak przed szczytem NATO powiedział prezydent Andrzej Duda, „dzisiaj Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu„. Wskazał jednocześnie, że to wszystko wina samej Rosji, bo dekadę temu kraj Putina mimo wszystko był partnerem do rozmów.

Jak wskazują amerykańskie media, na szczycie pojawi się również prezydent Joe Biden, który ogłosi przedłużenie obecności amerykańskich żołnierzy na terenie Polski. Biały Dom oficjalnie tego jednak nie komentuje.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosi również szczegóły na temat nowej pomocy wojskowej dla Ukrainy o ogromnej wartości aż 450 mln dolarów.

Źródło: Twitter, gazeta.pl, Radio ZET

900 plus zamiast 500 plus dla kogo od kiedy

Co będzie z 500 plus? Nowe wieści nie spodobają się rodzicom. Koniec złudzeń

putin grozi polsce wojną

Były agent CIA zaskakująco o Putinie. Jego dni są policzone? „Będzie martwy”