w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Emerytura Tuska ujawniona! ZUS padnie? O takich pieniądzach seniorzy mogą marzyć

22 kwietnia tego roku Donald Tusk miał urodziny. Jednocześnie był to dzień, w którym były premier osiagnął ustawowo zapisany wiek emerytalny. Ile dostanie z ZUS?

emerytura tuska po brukseli
Fot. Wikipedia / Donald Tusk, Karlspreis

Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i były premier RP, biedy na stare lata klepać nie będzie. Na pewno nie zasili więc grona biednych polskich seniorów, którzy o takich przelewach z ZUS mogą tylko śnić.

Nowa emerytura Tuska ujawniona. Kwota powala na kolana

22 kwietnia tego roku Donald Tusk miał urodziny. Tego dnia osiągnął również wiek emerytalny kończąc 65 lat. To z pewnością jeden z najpiękniejszych dni dla byłego premiera Polski. Dowiedział się, ile teraz będzie dostawał z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konto. Biedy nie będzie.

Emerytura Tuska po Brukseli na wielu, w tym na nim samym, zrobi ogromne wrażenie. Większość seniorów w naszym kraju nigdy takiego pułapu nie osiągnie. Trzeba przyznać, że praca w unijnych instytucjach byłemu premierowi mocno się opłaciła, będzie teraz żył jak prawdziwy książę.

Warto zauważyć, że Donald Tusk płacił składki nie tylko w Polsce. Dlatego też dostanie nie jedną, a dwie emerytury. Luźne szacunki dziennikarzy pokazały, że były premier może miesięcznie na konto dostawać około 30 tys. zł.

Tusk. Emerytura europejska i krajowa w jednym

Prawdopodobnie świadczenie emerytalne Tuska będzie należeć do najwyższego, jakie otrzymują politycy w naszym kraju. W swoje 65. urodziny ma więc powody do radości i świętowania. Przyszedł bowiem czas, aby odcinać kupony i żyć niczym rentier.

Jak donoszą dziennikarze „Super Expressu„, tylko za kilkuletnią pracę w Brukseli Donald Tusk dostanie co miesiąc aż do śmierci nieco ponad 20 tys. zł. W ZUS naodkładał jako polityk krajowy tyle, że otrzyma z tego kolejne 10 tys. zł.

Na drugim miejscu jeśli chodzi o wysokość świadczenia z ZUS wśród polityków jest Joanna Senyszyn, która zgodnie z medialnymi plotkami dostaje nawet 20 tys. zł na swoje konto. O dwa tysiące mniej dostaje z ZUS były premier Marek Belka. Wygląda na to, że nawet Kaczyńskiemu daleko do czołówki.

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Polskim Ładem w seniorów. Od 1 lipca niektóre emerytury spadną nawet o 550 zł

kaczyński 500 plus świadczenia socjalne

Świadczenia społeczne do likwidacji? Na Polaków padł blady strach. Ostre słowa Kaczyńskiego