w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Rząd pozbawi seniorów gotówki? Listonosze przestaną przychodzić z emeryturą

Osoby starsze zostaną pozbawione emerytury w formie gotówki. Listonosz po prostu już się nie zjawi.

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Koniec emerytur w gotówce? Seniorzy – bez wyjątku – będą postawieni przed koniecznością posiadania konta w banku. Osoby starsze zostaną pozbawione emerytury w formie gotówki. Listonosz po prostu już się nie zjawi.

Koniec z emeryturami w formie gotówki. Idą zmiany w ustawie o ubezpieczeniach społecznych

Politycy biorą się ostro do pracy nad zmianami w ustawach o ubezpieczeniach społecznych. Na mocy tych zmian seniorzy nie będą już odwiedzani przez listonoszy, którzy przyniosą upragnione świadczenie emerytalne lub rentowe. Od teraz każdy senior będzie musiał posiadać w banku rachunek.

Emerytura będzie wypłacana tylko i wyłącznie na konto bankowe. ZUS chce przez to raz na zawsze rozprawić się z kosztownym tworzeniem sterty dokumentów i zarządzaniem gotówką. Przy okazji rząd wprowadzi też masę zmian dla osób, które wejdą w życie od przyszłego roku.

Od 2022 roku rząd wprowadzi stopniowe ograniczanie użycia gotówki. Emerytura będzie wypłacana tylko na konto. Czy listonosz nie da emerytury do ręki? Tak może być i jest to sytuacja trudna biorąc pod uwagę fakt, że do ręki pieniądze chce otrzymywać co trzeci senior.

Emerytura do ręki? Tak, ale tylko w określonych przypadkach

Rząd przewidział to i zostawi furtkę. Listonosz będzie mógł pojawiać się w pieniędzmi, gdy wyrazimy taką wolę, ale tylko w określonych przypadkach.

Po 31 grudnia 2021 roku otrzymanie świadczenia do ręki będzie nadal możliwe, ale tylko w pewnych przypadkach. Na taką formę będzie musiał też wyrazić zgodę Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

POLECAMY:
Listonosz nie przyniesie już emerytury. Seniorzy będą mieli kłopot

To jednak nie koniec zmian. Po 2022 roku ZUS nie będzie już wysyłał emerytom listów do domu. Chodzi o korespondencję informującą o wysokości waloryzacji czy zawierającą decyzję dotyczącą wypłaty np. trzynastej emerytury. ZUS chce na tym zaoszczędzić duże pieniądze.

Źródło: ZUS, Radio ZET

40 zł na ukraińca świadczenie wniosek

To koniec. Rząd uciął popularne świadczenie. Wypłaty wstrzymane od 1 lipca

1300 zł dla każdego polaka od kiedy

1300 zł dla każdego Polaka bez żadnych haczyków. Rząd rozpoczyna testowanie pomysłu