w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

1300 zł dla każdego Polaka bez żadnych haczyków. Rząd rozpoczyna testowanie pomysłu

1300 zł dla każdego. Bez wyjatków. Póki co to pilotaż, ale biorąc pod uwagę, że system emerytalny kiedyś się zawali, rząd już teraz testuje nowe rozwiązanie.

1300 zł dla każdego polaka od kiedy

Bez żadnych warunków i prosto na konto bankowe. Dochód podstawowy to mechanizm, który wkrótce zostanie przetestowany w Polsce. W programie weźmie udział grupa od 5 do 31 tysięcy osób. Przez dwa lata dostawać oni będą po 1300 zł na głowę całkowicie za nic.

1300 zł dla każdego Polaka. Od kiedy? Kto dostanie?

Nie, to nie żart. Polska niebawem dołączy do grona krajów, które testują projekt zakładający dawanie pieniędzy zupełnie za darmo. Eksperyment obejmie sporą grupę osób zamieszkujących gminy na Warmii i Mazurach. W sumie może to być od 5 do ponad 30 tys. osób.

Projekt zakłada, że co miesiąc osoby te będą dostawać po 1300 złotych i to zupełnie za nic. Eksperyment, który przeprowadzić ma Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Przygranicza, potrwać ma maksymalnie dwa lata.

Obdarowani będą mogli z pieniędzmi zrobić cokolwiek będą chcieli. Naukowcy przeprowadzą swoje badania socjologiczne w gminach leżących przy granicy z Rosją.

Czemu akurat tylko ten region wybrano do badań? Otóż wypada on najgorzej jeśli chodzi o poziom ubóstwa czy poziomu bezrobocia. Tereny te silnie się wyludniają i bardzo mocno zostały uderzone zmianami ustrojowymi z lat 90.

Dochód bezwarunkowy w Polsce

Celem wprowadzenia tak zwanego dochodu bezwarunkowego ma być wyrównywanie szans. Pieniądze zostaną dodatkowo skierowane zarówno do osób biedniejszych, jak i zamożnych. Podobny eksperyment przeprowadzono już np. w Finlandii, gdzie pieniądze zupełnie za nic otrzymywała grupa 2 tys. bezrobotnych.

W Polsce w ciągu 2 lat trwania testów dochodu bezwarunkowego socjologowie mają skupić się na analizowaniu bardzo wielu zmiennych. Pod lupą będzie między innymi społeczna i ekonomiczna aktywność, sposób wydawania otrzymanych środków, oszczędność i liczne inne parametry.

Polscy badacze chcą również sprawdzić, jakie zmiany będą zachodzić w czasie wspomnianych 2 lat w relacjach międzyludzkich. W grupie przygotowującej eksperyment biorą udział naukowcy i absolwenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza, tj. dr Maciej Szlinder, dr Mariusz Baranowski i prof. Piotr Jabkowski.

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Rząd pozbawi seniorów gotówki? Listonosze przestaną przychodzić z emeryturą

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Fatalne wieści dla dzisiejszych 20. i 30-latków. ZUS ujawnił fatalne informacje