w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Rosyjski atak 15 km od granicy z Polską. Z okrętów Putina wystrzelono osiem rakiet

Siedem z ośmiu rakiet wystrzelonych wieczorem we wtorek udało się strącić. Ostatni z pocisków uderzył w cel położony zaledwie 15 km od polskiej granicy.

rakiety iskander rosja

Rosja przeprowadziła późnym wieczorem we wtorek atak rakietowy. W sumie z wód Morza Czarnego wystrzelono 8 pocisków, z czego siedem udało się zestrzelić obronie antyrakietowej. Celem był rejon czerwonogrodzki położony zaledwie 15 km od granicy z Polską (blisko powiatu tomaszowskiego).

Atak rakietowy Putina. Pocisku spadły 15 km od granicy z Polską

O wieczornym ataku poinformował media Maksym Kozycki, szef władz obwodu lwowskiego. Rosjanie wystrzelili łącznie osiem rakiet. Obrona przeciwrakietowa Ukrainy okazała się na tyle skuteczna, że udało się strącić aż 7 rakiet wroga. Ósmej udało się dolecieć do celu i uderzyć w system rakietowy.

Wszystkie rakiety rosyjskie nadleciały ze wschodu. Odnotowano dwie silniejsze eksplozje. Jednej z rakiet udało się trafić w cel wojskowy. Pozostałe rakiety nie doleciały do celu, bo Ukraińcy zdołali je zestrzelić. Służby na miejscu wciąż szacują skalę zniszczeń. W ataku nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

15 km od Polski spadły rakiety Putina. MSZ reaguje

Potępiamy ze wszystkich sił atak rakietowy na rejon czerwonogrodzki, podobnie jak wszystkie inne ataki na Ukrainę, jakie miały dziś miejsce – powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina. To już kolejne uderzenie Rosjan w pobliżu polskiej granicy. Poprzedni atak rakietowy miał miejsce 26 marca, gdy w Polsce przebywał prezydent USA Joe Biden.

PILNE. Amerykańskie myśliwce dostały rozkaz strzelania do chińskich odrzutowców

polski ład emerytura po zmianach 2022

Polski Ład. Polityk PiS pokazał emeryturę swojej 93-letniej matki. Aż trudno uwierzyć!