w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

14. emerytura. Rząd ogłosił ważne zmiany dla seniorów. Projekt ustawy w drodze

Jarosław Kaczyński jakiś czas temu obiecał, że „czternastka” będzie przyznawana już na stałe. Rząd właśnie podjał ważną decyzję w tej sprawie i pisze nową ustawę.

14 emerytura 2022 netto kiedy wypłata

14. emerytura będzie świadczeniem przyznawanym regularnie każdego roku? Tak jakiś czas temu obiecywał Jarosław Kaczyński. I choć w rządzie nie pełni już żadnej roli z własnego wyboru, to nadal ma wpływ na kluczowe projekty i spełnianie obietnic.

„Czternastka” jako stałe świadczenie? Rząd podjął decyzję

Minister Marlena Maląg ujawniła bardzo ważne wieści, które będą miały wpływ na seniorów i z pewnością ich uszczęśliwią. Właśnie podała do publicznej wiadomości, że resort rodziny i polityki intensywnie pracuje nad nową ustawą w sprawie „czternastek„. Emeryci w dobie drożyzny bardzo mocno liczą na te pieniądze.

Praca wre, a ustawa jest już tworzona. To wszystko z inicjatywy samego prezesa PiS, który osobiście obiecał, że czternastka tak samo jak 13. emerytura ma być wypłacana co rok i ma być świadczeniem corocznym. Wiele wskazuje na to, że tak się stanie.

Pierwotnie 14. emerytura była traktowana jako jednorazowy dodatek, ale seniorom tak się to spodobało (a za rok będą wybory), że rząd nie ma wyjścia. Dlatego już od sierpnia zaczną się wypłaty pierwszych czternastek. Seniorzy powinni regularnie zaglądać na swoje bankowe konta.

Co jest celem „czternastek„? Na pewno nie chodzi tylko i wyłącznie o dobro ekonomiczne seniorów. W 2023 roku będą kluczowe dla rządu Zjednoczonej Prawicy wybory, a ostatnie sondaże są dla rządu bezlitosne. Dlatego dla polityków obozu władzy tak ważne jest dotrzymanie obietnic.

14. emerytura 2022 netto. Kiedy wypłata?

Trwają aktualnie prace, by „czternastka” stała się stałym świadczeniem wspierającym finansowo osoby starsze, które mają uprawnienia do otrzymywania dodatków. Wysoka inflacja i problemy gospodarcze, jakich politycy się spodziewają już od najbliższej jesieni, spowodowały, że chwilowo była mowa o tym, aby dodatki dla seniorów zostały całkowicie wstrzymane.

Póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternastka już była stała, bo była początkowo jednorazowym świadczeniem – oświadczył nie tak dawno w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rząd nie miał więc wyjścia i musiał poszukać pieniędzy na realizację tego zobowiązania.

Wypłata czternastej emerytury ruszy 25 sierpnia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał „czternastki„: 1, 5, 6, 10, 15 oraz 20 września. Czternastka będzie całkowicie zwolniona z podatku dochodowego i wyniesie 1217,98 zł. Będzie jednak od niej odprowadzona nowa, dużo wyższa składka na NFZ.

Dugin o polsce

Główny ideolog Putina w szpitalu w ciężkim stanie. Powodem atak serca po śmierci córki

Nie żyje członek zespołu Perfect. Miał 66 lat. „Tyle było jeszcze nut do zagrania…”