w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Radosne wieści dla emerytów. Rząd oficjalnie potwierdza. Druga waloryzacja jednak…

Rząd wycofał się z pomysłu drugiej waloryzacji świadczeń, ale ma w to miejsce inną niespodziankę dla osób starszych. Jednak nie każdy się załapie.

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

W przypadku wysokiej inflacji rząd powinien wypłacić seniorom dodatkowe środki w ramach drugiej waloryzacji. Dziś już wiadomo, że jej nie będzie, bo rząd nie ma tyle pieniędzy. Natomiast z ust polityków padła nowa obietnica. Seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze.

Druga waloryzacja emerytur. 2022 przyniesie jedynie czternastkę

Czternasta emerytura pojawi się na kontach seniorów w miejsce kolejnej waloryzacji. To reakcja rządu na wyjątkowo duży wzrost cen. W przypadku wysokiej inflacji rząd powinien dwukrotnie zwaloryzować świadczenia, ale już wiemy, że tego nie zrobi.

Ustawa dotycząca kolejnej „czternastki” pojawi się w Sejmie w ciągu kolejnych tygodni. Dla budżetu to koszt nawet 12 mld zł, ale operacja zostanie wpisana na listę działań w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej

Chcemy pomóc osobom o najniższych dochodach, dla nich czternastka jest lepsza niż kolejna waloryzacja świadczeń w ciągu roku – twierdzą przedstawiciele rządu. Jesienią 2021 roku na konta osób starszych też przelano 14. emeryturę. Wówczas wyniosła ona 1250,88 zł brutto.

Czternasta emerytura ponownie trafi do seniorów

Choć gospodarka nie działa na pełnych obrotach, to okazuje się, że finanse Funduszu Ubezpieczeń Społecznych są bardziej niż dobre. Poziom pokrycia wydatków na świadczenia przez pobierane składki ZUS od obecnych pracowników osiągnął poziom 81,7 proc. To oznacza, że prawie 4/5 środków wypłacanych emerytom ma pokrycie we wpłatach.

Za sukcesem stoi duży wzrost zatrudnienia i miesięcznego wynagrodzenia (tu mamy wzrost r/r o 11,2 proc.). Składki na ZUS zaczęli też płacić masowo obcokrajowy, których pod koniec ubiegłego roku na rynku pracy było prawie 900 tys. Sporo dało też uszczelnianie systemu. Za rok w pełni objęte ZUS-em będą umowy zlecenia, co spowoduje dopływ dodatkowych pieniędzy do FUS.

Druga waloryzacja spowodowałaby, że podwyżka będzie dotyczyć wszystkich seniorów bez wyjątku. Czternastka będzie z kolei dla wybranych.

himars dla polski

Stany Zjednoczone ostrzegają Rosję. „To zostanie uznane za atak na całe NATO”

Fatalne wieści z Hollywood. Nie żyje znana aktorka. Miała zaledwie 32 lata