w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Stany Zjednoczone ostrzegają Rosję. „To zostanie uznane za atak na całe NATO”

Członek amerykańskiej Izby Reprezentantów ostrzegł Rosjan w kwestii planowanej na Ukrainie prowokacji. Chodzi o elektrownię atomową w Zaporożu.

himars dla polski
Fot. Wyrzutnia HIMARS produkcji amerykańskiej / Twitter

Stany Zjednoczone ogłosiły, że jakakolwiek prowokacja Federacji Rosyjskiej w elektrowni atomowej w Zaporożu na Ukrainie zostanie uznana za atak na NATO.

Elektrownia w Zaporożu. Co grozi Polsce? USA ostrzegają Rosję

Każde zdarzenie zabije ludzi w krajach NATO, to jest automatyczny artykuł 5 – napisał Adam Kinzinger, członek amerykańskiej Izby Reprezentantów. Informacja ta wyszła póki co od jednego członka izby reprezentantów. Urzędnicy w Wielkiej Brytanii mówią jednak tym samym głosem.

Sytuacja wokół elektrowni atomowej w Zaporożu może stać się niebawem krytyczna i nie tylko dlatego, że na Ukrainie zabraknie energii elektrycznej. Elektrownia zajęta przez Rosjan jest obecnie używana jako straszak, a wojska Putina prowokują katastrofę podobną do Czarnobyla.

Rosjanie są przerażeni skutecznością ostatnich ataków między innymi na Krymie. Do rosyjskiej prowokacji w elektrowni dojść może w przypadku, gdy kontrofensywa Ukrainy nadal będzie przebiegać tak sprawnie, jak do tej pory.

Publicyści i eksperci wojenni twierdzą, że Putin w momencie utraty kontroli nad przebiegiem działań wojennych na Ukrainie chętnie wykorzysta kryzys nuklearny jako straszak. W ten sposób może zmusić UE i USA do tego, by zasiedli do stołu negocjacyjnego.

Rosja oskarża Ukrainę o to, co sama robi na terenie elektrowni

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło oficjalnie, że jest w posiadaniu dowodów na to, że Ukraina szykuje jakąś prowokację w elektrowni atomowej w Zaporożu. USA popierają inicjatywę utworzenia strefy zdemilitaryzowanej wokół elektrowni jądrowej w Zaporożu, o czym poinformował Departament Stanu.

W ostatnich tygodniach wojska rosyjskie robią co mogą, aby uczynić z elektrowni kartę przetargową w związku z potężnymi stratami, jakie zadaje najeźdźcy Ukraina. Rosja robi co może, aby zniszczyć sprzęt na terenie elektrowni. Doszło również do ostrzału elektrowni oraz linii przesyłowych.

Tymczasem władze Ukrainy w związku z kryzysem utworzyły sztab kryzysowy w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Istnieje realna potrzeba monitorowania sytuacji ze względu na „rosnące zagrożenie katastrofą nuklearną„. Warto mieć na uwadze, że mowa o największej elektrowni jądrowej w Europie.

Ukraińcy alarmują cały świat, o tym że działania Rosjan mogą skończyć się fatalnym scenariuszem. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia reaktora, na Zachód dotrze ogromna radioaktywna chmura. To może oznaczać powtórkę z Czarnobyla.

papież franciszek śmierć emeryt niepokojące wieści z watykanu stan zdrowia

Franciszek jednak abdykuje? Pojawiła się data. Pokazano zdjęcie, które niepokoi wiernych

strajk w zus wypłaty emerytur rent co z 500 plus czternasta emerytura zwiazek zawodowy

Radosne wieści dla emerytów. Rząd oficjalnie potwierdza. Druga waloryzacja jednak…