w , ,

Tajemnica pocałunków została ujawniona! Co oznaczają i jaką mają moc?

Pocałunki najczęściej kojarzą się z wyrażaniem uczuć, dlatego są kierowane zwykle do ukochanych czy do członków rodziny.

tajemnica pocałunku
Fot. Freepik

Zależnie od miejsca złożenia pocałunku, czynność ta może nabrać wielu znaczeń – inny jest przekaz pocałowania ust, czoła czy policzków. Pocałunek może też być na powitanie albo jako objaw radości i entuzjazmu. Co ciekawe, w różnych kulturach może mieć różne znaczenie. Zatem co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca?

Co oznaczają pocałunki w usta?

Pocałunek w usta to bardzo często spotykany rodzaj bliskości dwóch osób i w powszechnym przyjęciu zarezerwowany jest dla osób niepołączonych relacjami rodzinnymi. W usta najczęściej całują się pary, będące ze sobą w związku.

Chcą w ten sposób wyrazić swoją miłość i aprobatę dla drugiej połówki. Pocałunki w usta często też jawią się jako przejaw namiętności i rodzaj ulubionej przez wielu pieszczoty. Dlatego raczej nikt nie zastanawia się co oznaczają pocałunki w usta – to z pewnością niemal zawsze jest pozytywny symbol.

Co ważne, dla wielu osób bliskość ust ma większe znaczenie, niż jakakolwiek inna bliskość cielesna – można zetknąć się z inna osobą na wiele sposobów, jednocześnie nie będąc w stanie już pocałować tej osoby w usta.

Pocałunek w policzek – przyjaciel czy wróg?

Ci, którzy zastanawiają się co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca, często chcą sprawdzić symbolikę pocałunków składanych na policzkach. Osoby całujące w policzek to najczęściej rodzina, na przykład babcia obsypująca pocałunkami wnuki, czy rodzice całujący swoje dzieci

Można też ucałować w policzek ukochanego brata lub siostrę oraz innych członków bliższej i dalszej rodziny. To objaw miłości do krewnych, szacunku do nich i sympatii wobec rodziny. Pocałunek w policzek często też zdarza się prawdziwym przyjaciołom, którzy nieraz kochają się jak rodzeństwo. Poza tym co oznaczają pocałunki w policzek?

Bardzo dużo znaczeń przypisuje się pocałunkom rodzica w policzek dziecka, ponieważ mają one ogromną moc w sensie psychologicznym, jak na przykład:

  • są potwierdzeniem miłości rodzica,
  • potrafią ukoić ból czy lepiej znieść chorobę,
  • budują poczucie bezpieczeństwa,
  • poprawiają nastrój,
  • uczą okazywania uczuć bliskim.

Pocałunek w policzek to także bardzo częsty gest na przywitanie, głęboko zakorzeniony między innymi w polskiej kulturze. Tradycja nakazuje trzy pocałunki, jednak według zasad savoir-vivre’u, należy wtedy „całować” powietrze przy policzku.

W dodatku taki pocałunek nie powinien mieć miejsca w zakładach pracy. Natomiast w przy spotkaniach towarzyskich, gdzie przebywają też obce osoby, warto zawracać uwagę na to, kto całuje w policzek. Niektórzy stwarzają tylko pozory sympatii, jednocześnie mając w oczach zazdrość lub zawiść.

Co oznacza pocałunek w czoło?

Osoby całujące w czoło zazwyczaj chcą w ten sposób okazać swoją troskę i zaangażowanie. To znak dla osoby całowanej, że może się czuć bezpiecznie i pewnie. W czoło mogą całować na przykład partnerzy, starsze rodzeństwo lub rodzice, którzy chcą dodać dzieciom pewności siebie i przypomnieć im o swojej miłości. Zatem co oznacza pocałunek w czoło?

Może to być między innymi:

  • przejaw oddania drugiej osobie,
  • wyraz szacunku do osoby całowanej,
  • przejaw głębokiego uczucia wobec osoby całowanej,
  • chęć stworzenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju osoby całowanej,
  • chęć wyrażenia największej troski o osobę całowaną.

Jak zatem widać, warto pamiętać co oznacza pocałunek w czoło i pielęgnować bliskie relacje, nie zapominając o obdarowaniu pocałunkiem w czoło osób, które są kochane jako rodzina, przyjaciel lub partner. To istotny budulec trwałych więzi, ogromnie wpływający na poczucie własnej wartości całowanego i jego pewności siebie w relacjach z innymi.

Pocałunek w dłoń – co oznaczają pocałunki tego typu?

Zastanawiając się co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca, warto też wspomnieć o dłoni. Tę część ciała całują zwykle mężczyźni, którzy chcą się wykazać wysoką kulturą osobistą. Często też pragną wyrazić swój szacunek do kobiety, z którą się witają, niezależnie czy jest znajomą, czy osobą obcą. Niektórzy panowie całują dłonie, by być szarmanckimi i uwieść kobiety swoim niecodziennym stylem bycia.

Mężczyźni całujący dłonie powinni jednak pamiętać, by robić to w sposób prawidłowy. Przede wszystkim należy całować tylko powietrze, nie mocząc skóry na dłoni. W dodatku nie należy szarpać w górę kobiecej ręki, a trzeba delikatnie nachylić się do dłoni. Pocałunek tego typu najlepiej zarezerwować na wyjątkowe okazje, na przykład dla swojej ukochanej czy dla kobiet w rodzinie.

Źródło tekstu: https://ellie.pl/co-oznaczaja-pocalunki-w-poszczegolne-miejsca/

atak nuklearny na polskę

Andrzej Duda pogroził Władimirowi Putinowi palcem. „Rosja może się spodziewać odpowiedzi”

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. Jakie były przyczyny śmierci?