w ,

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata. Jakie były przyczyny śmierci?

W wieku 94 lat zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych, filmowych i serialowych. To wyjątkowo smutna wiadomość.

W wieku 94 lat zmarł wspaniały aktor Franciszek Pieczka, jedna z najwybitniejszych osób pracujących na rzecz polskiej kultury. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów w kraju.

Franciszek Pieczka nie żyje. Aktor miał 94 lata

Dziś po południu odszedł od nas jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich FRANCISZEK PIECZKA, Kawaler Orderu Orła Białego. Panie Franciszku będziemy pamiętać nie tylko Pański wielki kunszt aktorski, ale także wspaniałe serce, empatię i ogromną dobroć. Żegnam. Nigdy nie zapomnimy! – napisał w sieci Tadeusz Deszkiewicz, dziennikarz i publicysta.

Franciszek Pieczka to niezapomniany Gustlik z kultowego już polskiego serialu „Czterej pancerni i pies„. O odejściu artysty do wieczności poinformowała media jego rodzina. Aktor urodził się 18 stycznia 1928 w Godowie. Był absolwentem PWST w Warszawie. Później debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze.

Zagrał w ponad stu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. 11 listopada 2017 został odznaczony najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, czyli Orderem Orła Białego. W kwietniu 2022 media informowały o tym, że aktor podjął decyzję o zakończeniu kariery. Wiadomości te jednak zdementował syn artysty.

Marzył, by spotkać się ze zmarłą żoną. „Tam na górze. Może już przygotowała dla mnie przyjęcie?”

Przyczyną śmierci aktora był wiek. Nie tak dawno wypowiadał się on dla mediów i wprost przyznawał, że jako aktor nie ma już właściwie żadnych celów i aspiracji.

Aktor stracił żonę w 2004 roku. Wyjawił wówczas, że z każdym kolejnym rokiem coraz intensywniej rozmyśla zarówno o zmarłej żonie, jak i własnej śmierci (o czym informował portal wirtualnapolska.pl w publikacji pt. „Legendarny aktor prosi Boga. Smutne wyznanie Franciszka Pieczki„).

tajemnica pocałunku

Tajemnica pocałunków została ujawniona! Co oznaczają i jaką mają moc?

Nie żyje aktorka znana z „Barw szczęścia”, „Ojca Mateusza” i „Klanu”. „Serca nam pękają”