w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Akt zgonu Elżbiety II ujawniony. Świat poznał oficjalną przyczynę śmierci królowej

Media udostępniły ujawniony przez rodzinę królewską akt zgonu Elżbiety II. Widać na nim wyraźnie, jaka była przyczyna zgonu królowej Wielkiej Brytanii.

przyczyny śmierci elżbiety II akt zgonu
Fot. Twitter / CNBC News

W czwartek 29 września upubliczniono akt zgonu brytyjskiej królowej Elżbiety II. W dokumencie podano zarówno dokładną godzinę śmierci, jak i ostateczne przyczyny. Przypomnijmy, że Elżbieta II zmarła 8 września w Balmoral.

Akt zgonu Elżbiety II ujawniony. Królowa zmarła o godz. 15:10

Z ujawnionego aktu zgonu wynika, że monarchini odeszła 8 września o godz. 15:10. Jako przyczynę wpisano sędziwy wiek („old age„). Królowa Elżbieta II do końca swoich dni przebywała na zamku w Balmoral w Szkocji.

Akt zgonu ujrzał światło dzienne dopiero 29 września, czyli po kilku tygodniach od śmierci. Dokument został ujawniony mediom przez National Records of Scotland. Jak czytamy w nim, przyczyną zgonu była po prostu starość. Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat.

Zgon monarchini został ostatecznie zarejestrowany przez urzędników z hrabstwa Aberdeenshire w dniu 16 września. Zgłoszenia w celu wydania dokumentów dokonać miała księżniczka Anna, która jest córką zmarłej królowej.

bułgaria wydala dyplomatów nato szczyty madryt

PILNE. Szef NATO: Kraje sojuszu pilnie wezwane do uzupełnienia zapasów broni

skrzypacz o wojnie na ukrainie

Generał Waldemar Skrzypczak ujawnia datę końca wojny. Rosji pozostało zaledwie…