w ,

Gilbert. Co to znaczy? Słowo jest kandydatem na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

To słowo przypominające imię zdaniem internautów powinno wygrać plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co ono oznacza?

gilbert co to znaczy
Fot. TikTok

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Tak brzmi apel internauty z TikToka. Namawia inne osoby na to, aby głosować na to właśnie określenie. Nagranie z apelem przekroczy lada chwila 2 mln odsłon na tej popularnej wśród młodzieży aplikacji społecznościowej.

Gilbert. Co to znaczy? Jest apel do internautów

Czy słowo Gilbert stanie się Młodzieżowym Słowem Roku 2022? Plebiscyt trwa, a młodzi użytkownicy sieci dwoją się i troją w wymyślaniu nowych propozycji. Apel w sprawie swojej propozycji opublikował na TikToku jeden z młodych polskich twórców. Ma już 2 mln wyświetleń, a licznik nadal bije.

Jego zdaniem słowo „gilbert” powinno zwyciężyć w plebiscycie, którego organizatorem jest – jak co roku – Wydawnictwo Naukowe PWN. Co oznacza „gilbert„? Definicja nie jest skomplikowana.

Słowem tym młodzi ludzie komentują w sieci posty i filmy innych internautów w swoim wieku. Wyrażenie to oznacza geniusza lub kogoś, kto na filmiku zrobi coś niezwykłego i można go określić mianem mistrza.

@kutnowskidomkultury #stitch z użytkownikiem @latwogang Młodzieżowe Słowo Roku – GILBERT nasza propozycja! 😎 #Kutno #KutnowskiDomKultury #Gilbert #geniusz #MłodzieżoweSłowoRoku #MłodzieżoweSłowoRoku2022 ♬ dźwięk oryginalny – Kutnowski Dom Kultury

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Głosowanie trwa. Co znaczy „essa”?

Filmik jest w sieci dostępny zaledwie niecałą dobę, a już zrobił wielką furorę. Twórca zamieścił też informację, że jeżeli młodzi ludzie posłuchają apelu i sprawią, że „gilbert” wejdzie chociaż do TOP 10 słów w plebiscycie, z własnej kieszeni wyda 1000 zł na słuszny cel. Na TikToku propozycję skomentowała już posłanka Wanda Nowicka.

Organizator zakończył już pierwszy etap etap plebiscytu. Podziękował za wszystkie propozycje słów, których podobno jest niezwykle dużo. 15 listopada ogłoszona zostanie finałowa 20-stka słów. Wówczas udostępniony zostanie specjalny formularz do głosowania.

Wśród popularnych słów na liście pojawiło się też „essa„. Co to znaczy? Tego stwierdzenia młodzież używa często jako okrzyku radości.

Plebiscyt polega na corocznym wyłonieniu najciekawszego i najbardziej popularnego słowa lub określenia wśród młodych ludzi. Z jednej strony to fajna zabawa językiem polskim, z drugiej okazja do poznania zmian zachodzących we współczesnym języku

Siergiej Szojgu podjął decyzję. Rosjanie mają zielone światło. „Nadchodzi decydujący moment wojny”

dieta królowej elżbiety ii

Żyła w zdrowiu 96 lat. Osobisty kucharz Elżbiety II ujawnił, czego królowa unikała w diecie