w

WTFWTF

Łukaszenka złożył Polakom życzenia na 11 listopada. Mocne uderzenie w PiS

Takich słów ze strony białoruskiego dyktatora Polacy chyba się nie spodziewali. Padły one w trakcie trwającej na Ukrainie wojny.

łukaszenka putin wojna na ukrainie
Fot. TVP Info (za CNN) / screen

Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi, postanowił złożyć Polsce szczere życzenia z okazji obchodzonego 11 listopada Święta Niepodległości. Trzeba przyznać, że jak na dyktatora były one zaskakujące. Co na to Polacy?

11 listopada. Łukaszenka złożył Polakom życzenia

W tych bardzo trudnych i kontrowersyjnych czasach staje się szczególnie jasne, jak ważne jest zachowanie niezależności i autonomii kraju, utrzymanie pokoju, umacnianie wartości chrześcijańskich i wzajemnej otwartości – czytamy w oficjalnym komunikacie. Tak rozpoczęła się treść życzeń prezydenta Białorosi z okazji 11 listopada.

Dalej białoruski dyktator Łukaszenka przekonuje w nich, że jego kraj Białoruś robi wszystko na drodze do uzyskania „rozwoju stosunków dwustronnych i demonstruje chęć budowania mostów przyjaźni, a nie murów granicznych z drutu kolczastego„.

Niestety zwykli obywatele waszego kraju muszą dziś płacić za rażące błędy niecnych polskich polityków. Sztucznie tworzone fałszywe obrazy wrogów na Białorusi i Rosji pogorszyły standard życia wszystkich Europejczyków (…) i zmusiły miliony ludzi do cierpienia – stwierdził prezydent Białorusi.

„Nigdy nie było zagrożenia ze strony Białorusinów”

Chciałbym skorzystać z okazji, aby jeszcze raz podkreślić: nigdy nie było zagrożenia ze strony Białorusinów, którzy są wam bardzo bliscy duchowo i kulturowo. Białoruś nikogo nie okradła ani nie zabiła, traktowała gości z szacunkiem, była gotowa podzielić się nawet ostatnim kawałkiem żytniego chleba – brzmi dalsza treść komunikatu dyktatora skierowana do świętujących Polaków.

Białoruski prezydent wyraził nadzieję, że w Polsce za rok zwycięży opozycja, a nie Prawo i Sprawiedliwość. Dyktator liczy, że wówczas uda się nawiązać relacje z Polakami na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku.

Najbardziej zaskakujące słowa padły na koniec. Białoruski przywódca życzył Polakom „spokojnego nieba”. Czy chodzi może o potencjalny atak rakietowy?

Źródło: BiełTA

prof. horban obowiązkowe szczepienia narodowy program szczepień placówka epidemia obostrzenia koronawirus przymusowe szczepienia

Prof. Horban ostrzega Polaków. „Ci, którzy się nie zaszczepią, będą…”

PILNE. Siergiej Ławrow trafił pilnie do szpitala. Chwilę wcześniej przyleciał na szczyt G20