w

Przewodów. Konferencja premiera Morawieckiego. „Nie zostawimy rodzin samych sobie”

– Podnieśliśmy w stan podwyższonej gotowości wszystkie służby. Ambasador Rosji został wezwany do naszego MSZ – powiedział premier Morawiecki.

W Przewodowie doszło do eksplozji, dwie osoby straciły życie. Pracujemy nad ustaleniem przyczyn z międzynarodowymi ekspertami – tymi słowami krótko po północy rozpoczął konferencję prasową premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki. Konferencja po posiedzeniu rządu

Zdecydowaliśmy o podniesieniu gotowości bojowej wybranych jednostek wraz z monitorowaniem przestrzeni powietrznej. Prowadzimy analizy i konsultacje w zakresie użycia art. 4 paktu NATO – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwołał krótką konferencję dla mediów tuż po posiedzeniu rządu.

Jak przyznał premier, w Przewodowie doszło do eksplozji, w wyniku której życie straciło dwóch Polaków. – Pamiętamy o bólu i o wszystkim, co się tam stało. Nie zostawimy samych sobie rodzin i bliskich tej tragedii – powiedział Morawiecki.

Pracujemy z międzynarodowymi ekspertami, którzy pracują z naszymi biegłymi. Poprosiliśmy o to wsparcie sojuszników – dodał szef rządu. Premier zaapelował też do Polaków o uważne czytanie komunikatów na ten temat. Przestrzegł przed falą dezinformacji i fake newsów dotyczących tego zdarzenia.

Apeluję do wszystkich rodaków, by zachować spokój, musimy być rozważni – powiedział na koniec spotkania z mediami szef rządu.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

PILNE. Polskie wojsko i inne jednostki mundurowe w stanie pełnej gotowości bojowej

przewodów mapa lubelskie

Przewodów. Wiadomo już, co spadło na wieś. Skąd pochodził pocisk? Duże zaskoczenie