w ,

Z OSTATNIEJ CHWILI. Morawiecki wygłosi wieczorem orędzie. Ma oficjalnie postawić ultimatum…

Premier Mateusz Morawiecki wygłosi we wtorek wieczorem orędzie. Ma dotyczyć embarga na import ukraińskiego zboża – dowiedziała się Interia.

orędzie morawieckiego 12 września
Fot. YouTube / KPRM

12 września równo o godz. 20 premier Mateusz Morawiecki ma wygłosić ważne orędzie do Polaków. Nieoficjalnie dziennikarze dowiedzieli się, że chodzi o wprowadzenie embargo na import ukraińskiego zboża. Ma też postawić ultimatum Komisji Europejskiej, o czym poinformowała Interia.

Orędzie Morawieckiego. Dziś szef rządu ogłosi nowe decyzje w sprawie ukraińskiego zboża

Podczas wieczornego przemówienia można będzie spodziewać się, że premier Morawiecki oficjalni postawi ultimatum wobec Komisji Europejskiej w sprawie zboża z Ukrainy.

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Rada Ministrów pilnie zebrała się i przyjęła uchwałę w sprawie podjęcia działań ograniczających przywóz produktów żywnościowych z Ukrainy.

Rząd również wezwał Komisję Europejską do jak najszybszego przedłużenia zakazu importu z Ukrainy pszenicy, kukurydzy, rzepaku oraz nasion słonecznika. Polski rząd oczekuje też sprawnych działań, które pozwolą stabilnie działać lokalnym producentom, którzy są paraliżowani przez napłw towarów z objętego wojną kraju.

Eksperci twierdzą z kolei, że zaplanowane na dzisiejszy wieczór orędzie premiera może być szansą na uspokojenie nastrojów po stronie przeciwników wspierania Ukrainy lub – jak napisał Wojciech Jakóbik z redakcji Biznes Alert – „zagrania na trąbce antyukraińskiej przez wyborami„.

Premier ogłosił, że jeśli Komisja Europejska nie zgodzi się na nasze postulaty, Polska wprowadzi zakazy samodzielnie.

Nie żyje znana polska dziennikarka. Zmarła nagle. „Będzie nam tego uśmiechu bardzo brakować”

drut kolczasty jak zrobić

Drut kolczasty. Jak go stosować, aby nie narazić się na kary finansowe?