w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Rewolucja w emeryturach. Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany. Seniorzy będą zachwyceni

Premier Morawiecki potwierdził rewolucyjne zmiany podczas konferencji prasowej. Dodatkowe świadczenia to nie wszystko. Szykuje się tez rekordowa waloryzacja.

ulga dla klasy średniej ile wynosi emerytura renta
Seniorzy nie byli objęci ulgą dla klasy średniej. Teraz ma się to zmienić, bo rząd w panice przed utratą poparcia łata Polski Ład. / Fot. Freepik

Mateusz Morawiecki pojawił się dziś na konferencji prasowej w KPRM, gdzie w towarzystwie seniorów ogłosił rewolucyjne zmiany. Chodzi nie tylko o rekordowy wskaźnik waloryzacji świadczeń w 2023 roku. Premier miał więcej niespodzianek dla osób starszych.

Rekordowa waloryzacja emerytur to nie wszystko. Co jeszcze zapowiedział premier?

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku wyniesie rekordowe 13,8%. To wszystko przez wysoką inflację. Podwyżka nie zrekompensuje w całości strat, jakie powoduje panująca drożyzna, ale trzeba przyznać, że dla seniorów będzie to mimo wszystko spory zastrzyk gotówki co miesiąc. Podwyżka jednocześnie wyniesie nie mniej niż 250 zł.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również, że zapadła decyzja odnośnie przyszłości 13-tej i 14-tej emerytury. Politycy zamierzają wpisać ją na stałe do budżetu, co oznacza, że dodatkowe dwie emerytury co rok będą już z nami na stałe.

💬Minister @MarlenaMalag w #KPRM: W roku 2023 proponujemy waloryzację kwotowo-procentową, z gwarantowaną kwotą podwyżki o 250 zł. W procentach ostateczny kształt poznamy w połowie lutego, gdy #GUS poda wskaźniki, dzisiaj prognozowany wskaźnik waloryzacji w 2023 r. to 113,8 proc. pic.twitter.com/NVJiNgbiXE

— Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (@MRiPS_GOV_PL) October 18, 2022

Nie mniej niż 250 zł brutto. Wdowia emerytura również w górę?

Najniższa emerytura wyniesie w przyszłym roku 1588,44 zł. Obecnie minimalna emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, a także renta rodzinna i socjalna wynoszą dokładnie 1338,44 zł brutto.

Nasz rząd zawsze dostrzega wkład emerytów w budowę naszego państwa. Nie bylibyśmy w tym miejscu bez ogromnej pracy naszych emerytów – podsumował w trakcie konferencji premier.

Przy okazji wzmożonej dyskusji o seniorach, Lewica nie czekając na rząd postanowiła spełnić oczekiwania seniorek i zapowiedziała złożenie w Sejmie projektu ustawy dotyczącej podwyżki innego świadczenia. To tak zwana wdowia emerytura.

morawiecki inflacja 2023

Morawiecki nie daje Polakom nadziei. To się stanie już na początku 2023 roku. „Odczujemy to na własnej skórze”

morawiecki węgiel braki zima

Morawiecki nie ma złudzeń. Polacy muszą zacisnąć zęby. „Będziemy mieć dużo problemów…”