w ,

Inflacja dotarła do restauracji Magdy Gessler. Schabowy kosztuje tam fortunę. „Najdroższy w Warszawie”

Kiedy rok temu pisaliśmy o cenie kotleta schabowego u Magdy Gessler, nikt nie wiedział, że inflacja będzie tak wysoka. Dziś ten sam kotlet kosztuje majątek.

kotlet magdy gessler u fukiera
Fot. YouTube / Check In (screen); Newseria

Po kwocie za schabowego równej 64 zł pozostało już tylko wspomnienie. W restauracji „U Fukiera” Magdy Gessler w Warszawie pojawiła się inflacja i mocno namieszała w cenach. Nikt jednak nie przypuszczał, że gastronomia w Polsce zostanie aż tak dotknięta kryzysem.

Kotlet Magdy Gessler. Przepis wart swojej ceny

U Fukiera” jest jedną z ciekawszych restauracji na mapie Warszawy. Prowadzi ją Magda Gessler, którą zna każdy w Polsce. Lokal położony w centrum stołecznej starówki widoczny jest już z daleka i wyróżnia się na tle konkurencji. Cieszy się od lat ogromną popularnością mimo cen, bo jak wiadomo za jakość się płaci.

Do lokalu ponownie wybrał się Maciej Blatkiewicz, właściciel popularnego kanału na YouTube o nazwie „Maciej je„. Ponownie zamówił tam kotleta schabowego aby sprawdzić nie tylko jego cenę, ale również to, czy lokal trzyma w tych trudnych czasach jakość. Okazało się, że trzyma.

Najdroższy schabowy w Warszawie – czy warty jest swojej ceny?

Obecnie za kotleta w towarzystwie zasmażanej kapusty oraz ziemniaków trzeba zapłacić 86 zł. To prawdopodobnie najdroższy kotlet schabowy w całej Warszawie. O połowę taniej jest w lokalu należącym do Roberta Lewandowskiego, choć w tym przypadku opinie o daniu są mieszane.

Schabowy nie jest tylko rozłożysty, ale także dość gruby, soczysty, tłuściutki. Smażony chyba na smalcu, a taki jest właśnie najlepszy. Kawał porządnego i klasycznego kotleta schabowego bez zbędnych udziwnień. Myślę, że będziecie zadowoleni – mówił Maciej z YouTube.

Co czyni tego konkretnego kotleta wyjątkowym? Jak czytamy na profilu restauracji na Instagramie, charakterystyczną cechą jest nie tylko wielkość (najedzą się nim dwie osoby), ale również kruchość mięsa i wyraźny smak.

Do tego dania Magda Gessler i jej kucharze używają najlepszej jakości mięsa dostępnego na rynku i od dostawcy lokalnego, a nie ze sklepu. Mięso marynowane jest przez całą dobę.

essa co to znaczy slang

Essa. Co to znaczy? Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wybrane. Nie każdy wie, co oznacza

2000 kwh rocznie a fotowoltaika

Tak oszczędzisz na prądzie. Ekspert radzi, jak zmieścić się w rządowym limicie zużycia energii