w ,

Essa. Co to znaczy? Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wybrane. Nie każdy wie, co oznacza

„Essa” została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Wyjaśniamy, o co chodzi z tym słowem, kiedy się go używa i co ono oznacza.

essa co to znaczy slang

Essa – to słowo zostało wybrane Młodzieżowym Słowem Roku. Oznacza wprost coś łatwego, coś, co przychodzi łatwo dlatego, że jesteśmy wyluzowani. Wówczas mówimy, że mam luz lub „mamy essę”.

Essa. Co to znaczy? Oto Młodzieżowe Słowo Roku 2022

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 wybrane. To „essa„. Co to znaczy? Słowo to występuje w slangu młodzieżowym najczęściej jako okrzyk radości lub triumfu. Wykorzystywany w formie ekspresji pozytywnych i radosnych uczuć, a czasami jako pozdrowienie.

W wyjaśnieniu wskazano, że wybrano właśnie to słowo, które określa współczesną młodzież. Jest ona różnorodna, często nieszablonowa i jednocześnie spontaniczna i emocjonalna, co wskazała prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku.

Jury konkursu jest zadowolone z wyników tegorocznego plebiscytu. Zdaniem profesorów należy cieszyć się, że „zwyciężyło słowo radosne, pełne entuzjazmu i luzu„. Jury postanowiło w tym roku również przyznać kolejną nagrodę i wyróżnić wyraz „odklejka” oznaczające sytuacje lub osoby oderwane od rzeczywistości.

janusz sanocki nie żyje koronawirus poseł na sejm viii kadencji

Nie żyje legenda polskiego kina. Aktor zmarł w wieku 83 lat. Zagrał ponad 200 ról

kotlet magdy gessler u fukiera

Inflacja dotarła do restauracji Magdy Gessler. Schabowy kosztuje tam fortunę. „Najdroższy w Warszawie”