w ,

Dramat cukrzyków. Koniec refundacji! Od 1 stycznia cena insuliny dwukrotnie w górę

To tragiczna informacja dla osób chorych na cukrzycę, którym już teraz ciężko jest wydawać pieniądze na leki. Popularna insulina od 1 stycznia 2023 roku nie będzie refundowana.

insulina refundacja 2023

Osoby cierpiące na cukrzycę stracą nadzieję. Już teraz leki są drogie, a choroba mocno daje w kość. Nowy rok zacznie się dla cukrzyków fatalnie, bo popularna insulina straci refundację. Cena specyfiku pójdzie w górę dwukrotnie.

Od 1 stycznia 2023 roku insulina Tresiba bez refundacji

To dramatyczna wiadomość dla osób cierpiących na cukrzycę. Insulina Tresiba od 1 stycznia 2023 roku straci bezpowrotnie refundację, dlatego cena z dnia na dzień dwukrotnie pójdzie w górę. To kolejny cios dla osób, które cierpią na tę utrudniającą życie chorobę.

Informację na ten temat podało Radio Zet, które z kolei zaczerpnęło ją od dziennikarzy portalu mgr.farm. Okazało się, że spółka produkująca insulinę Tresiba podjął decyzję, aby na przyszły rok zrezygnować z ubiegania się o refundację u przedstawicieli ministerstwa zdrowia.

Lek z aptek oczywiście nie zniknie, ale jego cena będzie bardzo wysoka, zgodna z cennikiem producenta, czyli bez refundacji. Tresiba nadal będzie dostępna bezpłatnie dla osób, które ukończyły 75. rok życia i mają ku temu specjalne uprawnienia. Pozostali słono zapłacą.

Lek bez zniżki kosztuje ponad 200 zł

Obecnie wspomniana insulina jest objęta zniżką w ramach refundacji. Ceny w aptekach są na poziomie około od 90 do 120 zł. Od nowego roku specyfik może kosztować już grubo ponad 200 zł.

Tresiba to bardzo popularny lek stosowany w cukrzycy typu 1 i 2 zarówno u dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Jest to więc poważny cios w osoby cierpiące na tę chorobę, które już teraz zostawiają aptece górę pieniędzy.

putin ucieczka

Putin planuje ucieczkę? Wskazano miejsce. To podziemny tunel pilnowany przez wagnerowców

krzysztof jackowski jasnowidz wybory prezydenckie andrzej duda

Katar 2022. Jasnowidz Jackowski wytypował zwycięzcę. „To będzie historyczny mundial”