w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Dramat cukrzyków. Koniec refundacji! Od 1 stycznia cena insuliny dwukrotnie w górę

To tragiczna informacja dla osób chorych na cukrzycę, którym już teraz ciężko jest wydawać pieniądze na leki. Popularna insulina od 1 stycznia 2023 roku nie będzie refundowana.

insulina refundacja 2023

Osoby cierpiące na cukrzycę stracą nadzieję. Już teraz leki są drogie, a choroba mocno daje w kość. Nowy rok zacznie się dla cukrzyków fatalnie, bo popularna insulina straci refundację. Cena specyfiku pójdzie w górę dwukrotnie.

Od 1 stycznia 2023 roku insulina Tresiba bez refundacji

To dramatyczna wiadomość dla osób cierpiących na cukrzycę. Insulina Tresiba od 1 stycznia 2023 roku straci bezpowrotnie refundację, dlatego cena z dnia na dzień dwukrotnie pójdzie w górę. To kolejny cios dla osób, które cierpią na tę utrudniającą życie chorobę.

Informację na ten temat podało Radio Zet, które z kolei zaczerpnęło ją od dziennikarzy portalu mgr.farm. Okazało się, że spółka produkująca insulinę Tresiba podjął decyzję, aby na przyszły rok zrezygnować z ubiegania się o refundację u przedstawicieli ministerstwa zdrowia.

Lek z aptek oczywiście nie zniknie, ale jego cena będzie bardzo wysoka, zgodna z cennikiem producenta, czyli bez refundacji. Tresiba nadal będzie dostępna bezpłatnie dla osób, które ukończyły 75. rok życia i mają ku temu specjalne uprawnienia. Pozostali słono zapłacą.

Lek bez zniżki kosztuje ponad 200 zł

Obecnie wspomniana insulina jest objęta zniżką w ramach refundacji. Ceny w aptekach są na poziomie około od 90 do 120 zł. Od nowego roku specyfik może kosztować już grubo ponad 200 zł.

Tresiba to bardzo popularny lek stosowany w cukrzycy typu 1 i 2 zarówno u dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Jest to więc poważny cios w osoby cierpiące na tę chorobę, które już teraz zostawiają aptece górę pieniędzy.

mandat za bałagan w aucie samochód kodeks wykroczeń nowelizacja

Mandat za bałagan w aucie? Ujawniono nowy pomysł rządu

krzysztof jackowski jasnowidz wybory prezydenckie andrzej duda

Katar 2022. Jasnowidz Jackowski wytypował zwycięzcę. „To będzie historyczny mundial”