w

Szokujące wieści o Joe Bidenie. Prezydent USA miał to w swoim gabinecie. Mógł złamać prawo

Jak poinformował „New York Post”, urzędujący prezydent USA mógł złamać prawo. Prokuratura i FBI już prowadzą wspólne śledztwo w tej sprawie.

joe biden dokumenty
Fot. YouTube / Joe Biden (kanał oficjalny)

Niepokojące doniesienia płyną zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych wybuchła spora afera dotycząca urzędującego prezydenta Joe Bidena. W jego prywatnym biurze ujawniono dokumenty z klauzulą „ściśle tajne„, których nie powinno tam być. Służby wszczęły natychmiast śledztwo.

Joe Biden ma kłopoty. Prokuratura i FBI sprawdzają jego prywatny gabinet

W mediach póki co nie ma zbyt szczegółowych informacji na temat tego, co wydarzyło się właśnie w USA. Szczątkowe wieści zza oceanu pokazują jednak, że sprawa jest poważna. W prywatnym gabinecie Joe Bidena odnaleziono tajne dokumenty. Wiele wskazuje na to, że leżały tam od kilku lat, a konkretnie od czasu, gdy Biden był wiceprezydentem w czasach prezydentury Baracka Obamy.

Prywatne biuro Joe Bidena położone jest w Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement w Waszyngtonie. To tam FBI i prokuratura, a wcześniej prawnicy, ujawnili dokumenty, które nie powinny się tam znajdować. To pokazuje, że prawo dotyczy również najwyższego urzędnika w USA i również on nie może robić co chce.

Obecność papierów stwierdzono w listopadzie 2022 roku w trakcie robienia porządków w związku z opuszczaniem przestrzeni biurowych we wspomnianym kompleksie. Na dokumenty wytworzone w okresie od 2009 do 2017 roku natknął się jako pierwszy osobisty prawnik urzędującej głowy państwa i to on powiadomił służby o nieprawidłowościach.

Ile dokumentów ukryto? Tego póki co nie wiemy, bo śledztwo objęte jest tajemnicą. Wiadomo jednak, że były one objęte klauzulą „ściśle tajne„. Stacja telewizyjna CBS News dowiedziała się z kolei, że papierów nie jest zbyt dużo i w większości poświęcone są tematyce bezpieczeństwa nuklearnego Stanów Zjednoczonych.

sebastian picur wiek

Ksiądz pokazał, co dostał w kopertach po kolędzie. Internauci nie wierzą. „Pieniądze są ważne, ale…”

radosław liszewski zarobki żona gdzie mieszka

Radosław Liszewski chce zakończyć karierę? Zaskakujące słowa. „Czasami aż mi się nudzi”