w

Rosja znów grozi Polsce atakiem nuklearnym. „To pełnoprawna trzecia wojna światowa!”

Kolejny raz w propagandowym programie rosyjskiej telewizji państwowej padły groźby wobec nie tylko Polski, ale i innych krajów pomagających Ukrainie.

trzecia wojna światowa bitwa o ukrainę
Fot. Twitter / @francis_scarr

Groźby z ust propagandystów rosyjskich sypią się jak z rękawa. Nie ma dnia, by na celowniku nie była Polska i inne kraje NATO. Tym razem Sołowjow i spółka zdenerwowali się zapowiedzią wysłania na Ukrainę kolejnej porcji sprzętu, w tym czołgów Leopard 2.

Leopardy dla Ukrainy. Rosyjska propaganda zaskoczona i grozi

Trzeba przyznać, że rosyjski państwowy kanał telewizyjny bije rekordy śmieszności jeśli chodzi o stawiane tam tezy. Ulubiony propagandysta prezydenta Rosji – Władimir Sołowjow – ponownie postanowił postraszyć cały Zachód oraz Polskę użyciem broni jądrowej. Ma to być odpowiedź na zapowiedzi dotyczące wysłania na Ukrainę czołgów Leopard 2.

To nie pierwszy (i na pewno nie ostatni) raz, gdy Rosja na celownik bierze cały świat. Póki co jednak ma problemy ze zdobyciem ukraińskich wiosek, a już marzy o wojnie na całym kontynencie. Władimir Sołowjow wygłosił przy tym kolejne absurdalne przemówienie atakując nasz kraj za pomoc Ukrainie.

„Po co udajemy? Czy nie rozumiemy, co się dzieje? To pełnoprawna trzecia wojna światowa! Ale my nie prowadzimy uderzeń na terytorium NATO, bo mówimy: Chwila, nie, bo całe NATO się zaangażuje (Sołowjow).

„Każdy cel wojskowy we Francji, Polsce lub Wielkiej Brytanii powinniśmy uznać za cel ataków”

Nic dziwnego, że w rosyjskiej telewizji wrze. Ostatnia lista sprzętu, jaki ma trafić na Ukrainę, budzi w Putinie grozę. Są to bowiem coraz bardziej zaawansowane systemy i czołgi, które są obecnie najważniejszymi i podstawowymi pojazdami w polskim wojsku. Sołowjow jest jednak zdania, że Rosja i tak niebawem zniszczy przekazany sprzęt za pomocą pocisków jądrowych.

„Nie ma znaczenia, ile będzie czołgów. Nie ma znaczenia, ile Anglia da Ukrainie. Francja dała coś, co nazywa się czołgami na kołach. Polska podjęła decyzję, Wielka Brytania podjęła decyzję. Tak więc każdy cel wojskowy we Francji, Polsce lub Wielkiej Brytanii – powinniśmy oficjalnie uznać za uzasadniony cel naszych ataków.” (Sołowjow).

Mimo, że to Rosja zaatakowała Ukrainę, propagandysta nieustannie oskarża NATO, że to sojusz dąży do rozpętania III wojny światowej. Wszyscy pamiętają, jak kilkanaście dni temu groził, że Rosjanie wjadą na czołgach do Warszawy. Festiwal gróźb trwa od początku inwazji, ale żadna jeszcze się nie spełniła.

granica polsko-białoruska uchodźcy z afganistanu morawiecki

Budżet się sypie? Morawiecki oficjalnie zapowiada nowy podatek. „Należy się temu przyjrzeć”

jackowski najnowsze przepowiednie

Co czeka Andrzeja Dudę w 2023 roku? Jackowski źle mu wróży. „Idziemy w czas mroku”