w

„Biały duszek” uchwycony w środku lasu. Nadleśnictwo udostępniło zachwycające nagranie

Na profilu Nadleśnictwa Zamrzenica na Facebooku zamieszczone zostało przepiękne nagranie. W środku lasu udało się nagrać „białego duszka”.

biały daniel w lesie legenda
Fot. Facebook / Nadleśnictwo Zamrzenica (Sebastian Nowak)

– Wieść o karierze medialnej pięknego „białego” daniela rozeszła się w lesie jak błyskawica. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na daniele wbiegające w kadr obiektywu – napisali pracownicy Nadleśnictwa Zamrzenica na Facebooku.

„Biały duszek” uchwycony w lesie

Wyjątkowy, dostojny i rzadko spotykany. Tym razem jednak udało się go nagrać, dzięki czemu możemy go podziwiać. Oto biały daniel, wyjątkowe zwierzę, które – mając dużo szczęścia – możemy napotkać w naszych lasach.

Jak głoszą legendy i przesądy, kto zobaczy to zwierzę na własne oczy, temu przyniesie to wielkie szczęście. Zapewne dlatego, że napotkać daniela białego na swojej drodze jest niezwykle trudno. Choć to daniel biały zwyczajny, to jednak jego wygląd wzbudza zachwyt. Wszystko z powodu nieskazitelnie białego koloru.

Daniel biały w Polsce

W Polsce białego daniela można napotkać w lasach w zachodniej części kraju. Czasem jednak widziano go również na północy. Ubarwienie, z reguły brązowe, czasami ma formę tzw. melanistyczną (zwierzę jest całe czarne) oraz leucystyczną (całe białe). Te ostatnie są spotykane u nas najrzadziej.

Białe okazy daniela do tego stopnia piękne i wyjątkowe, że również w kulturze zwierzę to odcisnęło swoje piętno. Pisano o nim jak o stworzeniu wręcz mistycznym. Dla innych jego istnienie było jedynie legendą ze względu na to, że niezmiernie rzadko można go zobaczyć na własne oczy.

twarde mięso mielone

Suche i twarde mielone? Kucharze ujawniają, co robimy źle. Winny jest jeden składnik

zadłużenie polski dług publiczny progi ostrożnościowe agencje ratingowe średnia unijna

Premier oficjalnie o twardym lądowaniu. To, co powiedział, nie spodoba się Polakom