w ,

Legenda rocka nie żyje! To on założył jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie

Gwiazdy opuszczają nas jedna po drugiej. Tym razem odszedł od nas jeden z najbardziej cenionych amerykańskich muzyków – założyciel legendarnego Lynyrd Skynyrd.

Członkowie legendarnej rockowej grupy Lynyrd Skynyrd poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w niedzielę 5 marca odszedł założyciel grupy Gary Rossington. Legendarny gitarzysta zmarł w wieku 71 lat.

Gary Rossington nie żyje. Muzyk przeżył 71 lat

W niedzielę 5 marca zmarł jeden z najbardziej cenionych rockowych muzyków Gary Rossington. Był on założycielem lubianego bandu rockowego Lynyrd Skynyrd.

Z największym współczuciem i smutkiem musimy poinformować, że straciliśmy dzisiaj naszego brata, przyjaciela, członka rodziny, autora tekstów i gitarzystę Gary’ego Rossingtona. Gary jest teraz ze swoimi braćmi Skynyrd i rodziną w niebie i gra nieźle, jak zawsze – czytamy na Facebooku amerykańskiego zespołu.

Legendarna gazeta „Rolling Stone” zdążyła już nawiązać do tej przykrej informacji. Jak dowiadujemy się z publikacji, zmarły muzyk był ostatnim żyjącym członkiem grupy i jednocześnie jej założycielem.

Gitarzysta przeżył 71 lat, choć mógł stracić życie już wiele razy. Zawsze uciekał śmierci w ostatnim momencie. W 1976 roku cało uszedł z wypadku samochodowego, a rok później z katastrofy lotniczej.

Grupa Lynyrd Skynyrd rozpoczęła działalność w 1973 roku, a najważniejszym utworem stał się trwający niemal 10 minut „Free Bird„. Muzyka ta jest na liście najważniejszych kawałków, które przyczyniły się do rozwoju muzyki rockowej na świecie.

poczta polska zdjęcia

Wybrali się na pocztę. Nie mogli uwierzyć, co tam zastali. Zdjęcia wrzucili do internetu

robaki w jedzeniu makłowicz

Ostra reakcja Makłowicza na pytanie internauty. „Czemu pan takie bzdury powtarza?”