w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Wybrali się na pocztę. Nie mogli uwierzyć, co tam zastali. Zdjęcia wrzucili do internetu

Na pocztę chodzimy już raczej z konieczności, bo przerzuciliśmy się na kurierów i paczkomaty. Internautka postanowiła zajrzeć jednak do jednej z placówek. Co tam zobaczyła?

poczta polska zdjęcia
Fot. Twitter / Grzegorz Żądło; PP (biuro prasowe)

Do placówek Poczty Polskiej chodzimy już z reguły z konieczności. Najczęściej wpadają tam załatwić sprawy osoby starsze. Pozostali przerzucili się na paczkomaty i usługi innych kurierów. Dwoje internautów wybrało się ostatnio na pocztę. Nie mogli uwierzyć w to, co tam zastali.

Internauci wybrali się na pocztę. Nie mogli uwierzyć w to, co tam zastali

W sieci pojawiły się zdjęcia internautów, którzy z różnych przyczyn wybrali się do placówki Poczty Polskiej. Komentujący fotografie w sieci inni użytkownicy myśleli, że to przeróbka. Potem stwierdzili, że to chyba nie poczta, a jakiś bazar lub targowisko. Wiele osób zaglądających tam wie, że od pewnego czasu można przy okienku nabyć dosłownie wszystko.

Dla wielu osób poczta jest niczym relikt przeszłości. Coraz częściej korzystamy z usług firm konkurencyjnych – przede wszystkim przy wysyłaniu paczek. Jeśli chodzi o listy, to ich liczba każdego roku maleje. W ubiegłym roku portal Money.pl doniósł, że drastycznie spadła liczba klientów odwiedzających Pocztę Polską. Spada też od wielu lat liczba wysyłanych listów.

Choć firma kojarzy nam się mimo wszystko głównie z listami, paczkami i wysyłaniem pieniędzy do rodziny, to coraz częściej można tam nabyć też inne produkty – od słodyczy, po książki historyczne czy kulinarne aż po maskotki i dewocjonalia.

Obywatele, którzy dawno nie korzystali z usług państwowego operatora, a będą do tego zmuszeni, mocno się zdziwią. Tak było w przypadku dwojga internautów – Pana Grzegorza i Pani Magdy. Po tym, jak weszli do placówki Poczty Polskiej, natychmiast uwiecznili na zdjęciach to, co tam zastali. Zdziwieniu nie było końca.

Ja jak byłem mały, to na poczcie można było kupić kartki pocztowe, koperty i znaczki. Te ostatnie zresztą kolekcjonowałem. Może też jakieś kalendarze ścienne, ale głowy nie dam – dodał autor wpisu Pan Grzegorz.

Nie każdy krytykuje firmę. „I co w tym złego?”

Internauci są zgodni, że placówki poczty coraz częściej nie przypominają tej firmy sprzed lat. Teraz okienka, przy których przyjmuje się interesantów, wyglądają jak wielkie targowisko. Czasem ciężko jest zobaczyć, kto nas obsługuje, bo szyba zasłonięta jest przez wszelkiego rodzaju produkty, które raczej nie są tymi pierwszej potrzeby.

Po dyskusji użytkowników Twittera pod tymi wpisami widać jednak, że nie każdemu to przeszkadza. – A co to pani będzie urządzać, czym ma handlować Poczta Polska? Jest dużo konkurencji, więc Poczta musi czymś poprawiać swój budżet. Między innymi i sprzedażą detaliczną. Mi akurat kilka razy to się przydało – napisał jeden z nich.

I co w tym złego, poczta, żeby była opłacalna, musi zwiększać zakres swoich usług – dodał kolejny rozmówca. Jak widać firma próbuje dostosować się do realiów rynkowych i robi wszystko, co może, aby zwiększyć przychody.

ruszające się mięso

Posypał mięso solą. Nagle zaczęło się ruszać. Nagranie z Twittera podbija internet

Legenda rocka nie żyje! To on założył jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie