w

Ukraiński jeniec rozstrzelany przez Rosjan. Drastyczny film wyciekł do sieci

Mimo upływu lat Rosjanie zachowują się tak, jak w czasach II wojny światowej. Nie jest dla nich problemem zabijanie jeńców. To nagranie jest tego dowodem.

rosjanie rozstrzelali jeńca film
Fot. Twitter / WarNewsPL

Rosjanie na Ukrainie postępują karygodnie i nie mają żadnych hamulców. Eksperci wskazują, że pod względem brutalności niewiele zmieniło się w tam od II wojny światowej. Do internetu wrzucili oni nagranie, na którym widać, jak zabijają bezbronnego ukraińskiego jeńca.

Ukraiński jeniec rozstrzelany przez Rosjan. Zdążył powiedzieć: „Sława Ukrainie”

Rosjanie, którzy stoją za tą zbrodnią, są z siebie prawdopodobnie bardzo dumni. Podczas gdy Ukraińcy opiekują się pojmanymi Rosjanami (często ku ich wielkiemu zdziwieniu), Rosjanie wolą znęcać się nad swoimi oponentami. Do sieci wrzucili drastyczny film, na którym widać, jak rozstrzeliwują ukraińskiego żołnierza.

Drastyczne nagranie pojawiło się 6 marca popołudniu na jednym z kanałów na popularnym komunikatorze Telegram. Widać na nim stojącego ukraińskiego żołnierza. Mężczyzna pozbawiony broni palił papierosa i próbował nawiązać rozmowę z filmującymi go cały czas Rosjanami.

W pewnym momencie Ukrainiec powiedział: „Sława Ukrainie„. Za chwilę został rozstrzelany serią z karabinu. Rosjanin filmujący całe zajście skwitował to jedynie słowami: „Zdychaj, s…„. Mężczyzna zginął na miejscu.

Najpierw informowano, że zabitym żołnierzem był 41-letni Tymofij Szadura z 30. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. Wiadomość odnośnie tożsamości żołnierza została jednak zdementowana. Rozstrzelany jeniec zidentyfikowany został jako 42-letni Ołeksandr Macijewskyj, żołnierz 119. Brygady Obrony Terytorialnej Ukrainy.

Szef biura prezydenta Ukrainy komentuje tragedię

Do tragicznego zdarzenia i nagrania przedstawiającego brutalną egzekucję odniósł się między innymi szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. Jego zdaniem Rosja na Ukrainie „kultywuje tradycję zbrodni wojennych„.

Mord na jeńcu wojennym jest kolejnym tego przykładem. Jest to również przykład ich narodowej małości i słabości. Za każdą taką zbrodnię wojenną należycie się im odpłacimy. Nikt nie będzie mógł uniknąć odpowiedzialności za nie – napisał na Twitterze Jermak.

Cały czas trwają też rozmowy na temat tego, w jaki sposób sądzone będą rosyjskie zbrodnie wojenne. Obecnie dyskutuje się nawet o trzech różnych wariantach.

sesje zdjęciowe dzieci pomysły

Sesje zdjęciowe dzieci. Pomysły i trendy na 2023 rok. Wybrać dom czy studio?

Zmarł aktor z serialu „Klan”. „Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego artystę”