w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Zmarł aktor z serialu „Klan”. „Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego artystę”

Miał 82 lata. Znany aktor kojarzony z rolą w serialu „Klan” nie żyje. Grał on jednak nie tylko w serialu, ale również w warszawskich teatrach.

Pod koniec lutego odszedł od nas aktor serialowy i teatralny. Miał 82 lata. Większość kojarzy go nie tylko z desek warszawskich teatrów, ale przede wszystkim z serialu „Klan” emitowanego na antenie telewizyjnej Jedynki.

Andrzej Kozak nie żyje

Polscy widzowie szerzej kojarzą go z roli, jaką odgrywał w popularnym wciąż polskim serialu „Klan„. Andrzej Kozak, bo o nim mowa, zmarł pod koniec lutego br. w wieku 82 lat. O odejściu Andrzeja Kozaka informację przekazało mediom kierownictwo Teatru Rampa.

Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance, Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia – można przeczytać w oświadczeniu kolegów zmarłego aktora.

W czasie swojej kariery artystycznej związany był właśnie przede wszystkim ze sceną teatralną w Warszawie. Role w serialach, które zdarzało mu się grać, były raczej epizodami. Szerszą rozpoznawalność zyskał dzięki „Klanowi„. Odegrał w teatrach szereg pamiętnych ról, głównie w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.

Jeśli mowa o filmie, brał udział w takich obrazach jak „Potop” Jerzego Hoffmana czy „Rękopis znaleziony w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa.

Andrzej Kozak na świat przyszedł w 1940 roku, a aktorską karierę rozpoczął dwadzieścia lat później. Najpierw można było go oglądać w telewizyjnych przedstawieniach produkowanych przez telewizję publiczną. Potem przeniósł się do Teatru Dramatycznego i Teatru Komedia. Aktora pożegnano na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Kochani, drodzy Państwo…dziękuję. Serce mi się kraje na milion kawałków. Smutek przeogromny i pustka ogarnia moje ciało, ale gdyby nie Wy, pękłabym jak bańka mydlana. (…) Dobrze, że Was mam – napisała na Twitterze Katarzyna Kozak. Aktor od momentu przejścia na emeryturę w 2001 nadal pojawiał się w Teatrze Starym jako aktor senior.

rosjanie rozstrzelali jeńca film

Ukraiński jeniec rozstrzelany przez Rosjan. Drastyczny film wyciekł do sieci

ubrania mayoral sklep

Ubrania Mayoral – wygoda i komfort dla najmłodszych