w ,

Premier zapowiedział nowy dodatek dla seniorów! Mowa nawet o 300 zł miesięcznie

Z okazji Dnia Sołtysa w trakcie spotkań z wyborcami premier Mateusz Morawiecki ujawnił nowe plany jego rządu. Zapowiedział kolejny dodatek dla seniorów.

bezwarunkowy dochód podstawowy gwarantowany od kiedy w polsce senat warunki emerytura

Dzień Sołtysa zostanie przez niektórych seniorów zapamiętany. Premier rządu Zjednoczonej Prawicy Mateusz Morawiecki oficjalnie zapowiedział, że pracuje już nad kolejnym wsparciem finansowym dla seniorów. Będzie to kolejne kilkaset złotych w portfelu.

Sołtys Plus. Morawiecki zapowiada nowy dodatek dla emerytów

Nawet 300 złotych nowego dodatku do emerytury zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Nie każdy senior otrzyma te pieniądze. Nowy dodatek będzie nakierowany jedynie na osoby pełniące rolę sołtysów. Kilka dni temu podobny program zapowiedziała wchodząca w skład Zjednoczonej Prawicy Solidarna Polska, ale jej posłowie mówili o kwocie o 100 zł niższej.

Mateusz Morawiecki jeszcze nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat dodatku, ale przyznał, że prace trwają i już niebawem ustawa „ujrzy światło dzienne„. Premier ogłosił to w czasie spotkania z mieszkańcami Jasła. 300 zł dodatku dostanie każdy senior, który pełni lub pełnił w przeszłości rolę  sołtysa przez minimum dwie kadencje.

300 zł dla sołtysa. „Rekompensata za utracony czas i wydatki związane z pełnieniem funkcji”

Jak czytamy na portalu Money.pl, pieniądze będą wypłacane również pod warunkiem, że senior osiągnie ustawowo zapisany wiek emerytalny. Póki co nie wiadomo jeszcze, co dokładnie zostanie zapisane w ustawie i kto te pieniądze sołtysom wypłaci – ZUS, czy może gmina.

To nie pierwszy taki pomysł, by sołtysom zrekompensować straty wynikające z pełnienia tej funkcji. Jakiś czas temu podobny pomysł w Senacie przedstawili członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Podkarpackiego.

abonament rtv kontrole

W całym kraju pukają do drzwi i chcą pieniędzy. Czy ich wpuścić? Prawnicy zabrali głos

wojska usa w polsce ile

Tak wygląda sprzęt wojsk USA rozlokowany w Gdyni. To nagranie wgniata w fotel