w

KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Tak wygląda sprzęt wojsk USA rozlokowany w Gdyni. To nagranie wgniata w fotel

To nagranie robi wielkie wrażenie. Tak wygląda właśnie sprzęt amerykańskiego wojska stacjonującego w Polsce, a konkretnie w Gdyni.

wojska usa w polsce ile
Fot. Twitter / Baltic Security

Ostatni raz media pisały o przybyciu sprzętu wojskowego z USA w grudniu 2022 roku. Wówczas statkami zwieziono do Gdyni ponad 800 sztuk różnego rodzaju pojazdów – od czołgów po wsparcie logistyczne. Dopiero dziś mamy okazję zobaczyć, jak to wszystko wygląda z góry, a konkretnie okiem drona.

Wojsko USA w Polsce. Ile tego zwieziono? To nagranie robi wrażenie

Wyposażenie amerykańskiej 3. Brygady Pancernej ze składu 1.Dywizji Kawalerii USA, zwanej potocznie „Big Red One„, rozmieszczono w porcie w Gdyni. Od tamtej pory wokół tematu rozlokowania sprzętu wojskowego naszego sojusznika z USA jest cicho. Na Twitterze zamieszczono właśnie nagranie, aby pokazać, jak wielkie jest wsparcie dla wschodniej flanki.

Sprzęt, który widać na nagraniu, został rozlokowany w jednym z terminali w Porcie Gdynia. Wszystko w ramach przygotowań do przerzutu do kontynentalnych Stanów Zjednoczonych po odbyciu ćwiczeń pod kryptonimem Atlantic Resolve. Dron wykonał przelot i pokazał, jak to wygląda z góry, pod koniec lutego 2023 roku.

Formacja ta pamięta czasy I wojny światowej i jest najstarszą działająca bez przerwy dywizją US Army. Sprzęt prawdopodobnie zostanie zabrany do USA na pokładzie statków. Departament Armii ogłosił z kolei nadchodzące zimowe rotacyjne rozmieszczenie 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej na terenie Europy.

Celem jest odstraszanie i wsparcie sojuszników

Jesteśmy częścią najnowocześniejszej i najbardziej zabójczej formacji pancernej na Ziemi. Jesteśmy, aby uspokoić naszych europejskich sojuszników i odstraszyć potencjalnych przeciwników od zrobienia czegokolwiek, czego by żałowali – powiedział mediom płk Christopher J. Kirkpatrick, dowódca 2 ABCT.

Jak zauważył ekspert od wojskowości Jarosław Wolski, w Polsce nie powstał do tej pory film pokazujący przelot nad całą brygadą, ale należąca do wojska polskiego. Ostatni raz nasze wojsko ćwiczyło bowiem w komplecie za czasów, kiedy dronów na użytek mediów nie było.

Amerykanie potrafią przetransportować ogromną liczbę sprzętu i rozładować go w porcie nawet w ciągu dwóch dni. Następnie pociągami i ciężarówkami transportuje się go na ćwiczenia bądź do baz wojskowych na terenie Polski.

Potem następuje rotacja i sprzęt wraca do USA, a przysyłany jest kolejny. W ten sposób ćwiczona jest sprawność i logistyka. Żołnierze rotowani są regularnie co 9 miesięcy.

bezwarunkowy dochód podstawowy gwarantowany od kiedy w polsce senat warunki emerytura

Premier zapowiedział nowy dodatek dla seniorów! Mowa nawet o 300 zł miesięcznie

toruń kolbego rekolekcje nagranie

Szokujące sceny w kościele w Toruniu. Wyciekło nagranie. „Zamknij ryj, sz**to!”