w ,

Kamila Szczawińska. Co wiemy o życiu prywatnym i zawodowym polskiej modelki?

Przygoda Kamili z modelingiem rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy to dostrzegła ją niewielka poznańska agencja modelek. Prywatnie też się nie nudzi.

kamila szczawińska z mężem
Fot. Instagram / @kamilaszczawinska

Kamila Szczawińska to polska modelka znana ze swojego uroku, ujmującej osobowości i imponujących umiejętności w modelingu. Urodzona w Polsce Kamila zyskała uznanie w branży modowej dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy. Co wiemy na temat życia prywatnego i zawodowego tej pięknej i utalentowanej kobiety?

Kamila Szczawińska. Mąż, dzieci, czyli życie prywatne

Kamila Szczawińska przyszła na świat 20 września 1984 roku w Poznaniu. Swoje lata dziecięce spędziła jednak w Rożnowiczach oraz Jaraczu, gdzie się wychowywała. Przez okres trzech lat miała okazję mieszkać również w Hiszpanii. W roku 2001 przeprowadziła się natomiast do Berlina.

Partner życiowy Kamili Szczawińskiej ma na imię Piotr. Po dwóch latach związku para wzięła ślub. Było to 13 czerwca 2009 roku. Niestety na temat mężczyzny nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ modelka nie dzieli się informacjami o nim ani nie publikuje zdjęć z jego udziałem.

Wiadomo tylko tyle, że para ma troje dzieci – syna Julka, urodzonego w 2009 roku, córkę Kalinę, która przyszła na świat w roku 2011 oraz córkę Zoyę, urodzoną w 2021 roku.

Kamila Szczawińska. Kariera

Kamila ukończyła Psychologię Kliniczną i Psychodietetykę na warszawskim Uniwersytecie SWPS.

Karierę modelki rozpoczęła w młodym wieku, szybko zyskując uznanie dzięki swojemu unikalnemu wyglądowi i zdolnościom do ukazania istoty każdej kreacji modowej. Od tego czasu pracowała z najważniejszymi projektantami i domami mody w Polsce i na świecie.

Przygoda Kamili z modelingiem rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy to dostrzegła ją niewielka poznańska agencja modelek. Już po swoim pierwszym w życiu pokazie Szczawińska otrzymała propozycję wyjazdu do Mediolanu.

Jej kariera rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Kobieta prezentowała kolekcje najbardziej znanych i cenionych domów mody takich jak Gucci, Valentino czy Armani. W pewnym momencie Kamila musiała zdecydować się na zmianę agencji i wyjechać do Paryża. Zmusił ją do tego fakt, że poprzednia agencja wymagała od niej zrezygnowania ze szkoły.

Szczawińska ma na swoim koncie pracę między innymi dla marek Yves Saint Laurent, Chanel czy Christian Dior. W Nowym Jorku miała zaś okazję promować kolekcje domów mody takich jak Marc Jacobs, Kenzo oraz Ralph Lauren. Na międzynarodowej scenie Kamila po raz ostatni zaprezentowała swoje umiejętności w 2007 roku na pokazie Stelli McCartney.

W roku 2008 kobieta zdecydowała o zawieszeniu swojej kariery. Tłumaczyła to zmęczeniem bezustannymi podróżami oraz poczuciem samotności. Od tego czasu poświęciła się swoim dzieciom i ich wychowywaniu. Udało jej się skończyć też studia. Czasami można było ją ujrzeć na polskich wybiegach, a w 2014 roku ponownie podpisała kontrakt z mediolańską agencją.

Nie tylko modeling

Kamila jest również znana ze swojego zaangażowania w różne projekty charytatywne. Piękna modelka potrafi wykorzystać swoją popularność do zwracania uwagi na ważne problemy społeczne i pomagania potrzebującym.

Mimo osiągniętego sukcesu Kamila pozostała skromną osobą. Znana jest ze swojej prostolinijności i gotowości do pomocy oraz wspierania innych w branży modelingu. Poświęcenie i ciężka praca zapewniły kobiecie miejsce wśród najlepszych modelek na świecie, a ona nadal inspiruje innych swoim talentem.

W 2015 roku Szczawińska wzięła udział w trzeciej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami„, w którym udało jej się zająć dziewiąte miejsce. W roku 2016 zdecydowała się wziąć udział w programie „Agent – Gwiazdy” emitowanym przez TVN. Kamila odpadła niestety już w trzecim odcinku.

W tej chwili kobieta nie zajmuje się już modelingiem. Założyła własnego bloga, na którym publikowała przepisy kulinarne i porady dotyczące zdrowego stylu życia. Wydała też książkę kucharską „Kuchnia dla całej rodziny„, której premiera miała miejsce 23 listopada 2016.

W tej chwili Kamila pracuje głównie jako psycholog.

Kamila Szczawińska – Instagram

Kamila jest także influencerką w mediach społecznościowych. Na swoim koncie na Instagramie, które prowadzi pod nazwą @kamilaszczawinska, ma ponad 90 tysięcy obserwujących.

Dzieli się tam swoimi modowymi stylizacjami oraz publikuje zdjęcia z życia prywatnego oraz zawodowego. Ma również wiele współprac, co widać po zamieszczanych przez nią publikacjach sponsorowanych.

rząd budżet 2021 emeryt dorabiający umowa zlecenie o dzieło składki działalność gospodarcza chorobowe pełne ozusowanie

Ważna zmiana dla emerytów. Rząd podjął ostateczną decyzję w sprawie „czternastki”

putin ucieczka

Putin planuje ucieczkę? Wskazano miejsce. To podziemny tunel pilnowany przez wagnerowców