w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG WTFWTF

Putin planuje ucieczkę? Wskazano miejsce. To podziemny tunel pilnowany przez wagnerowców

Władimir Putin póki co przegrywa wojnę i traci kolejne okupowane tereny Ukrainy. Według mediów dyktator z Rosji planuje ucieczkę do Afryki.

putin ucieczka
Fot. YouTube / France24 English (screen)

Jak poinformowały w ostatnich dniach media z Włoch i Wielkiej Brytanii, prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wywiózł z Rosji ogromny majątek warty niemal 15 mld dolarów. Ma to być zarówno gotówka, jak i złoto. Wszystko schowane jest w podziemnym magazynie.

Władimir Putin planuje ucieczkę? Media piszą o podziemnym bunkrze ze złotem

Włoska prasa oraz gazety z Wielkiej Brytanii poinformowały, że że Władimir Putin przygotował się na ewentualną wielką klęskę na Ukrainie. Miał już wcześniej ukryć na terenie Afryki tony złota oraz gotówki i innych skarbów.

Szacuje się, że cały zgromadzony w tunelu majątek może być warty nawet 14,6 miliardów dolarów. To równowartość prawie 70 mld polskich złotych. Wywieziony majątek, o którym podały „Daily Mail„, „The Sun” i włoski „Il Messaggero„, miał zostać ulokowany w podziemnym magazynie i sieci tuneli położonych gdzieś na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej.

Między innymi z tego powodu Władimir Putin w ostatnim czasie skierował swój wzrok w te rejony i próbuje nawiązać lepsze relacje z przywódcami afrykańskich krajów. Dziennikarze twierdzą, że mają informatorów, którzy jednoznacznie potwierdzili plany dotyczące ucieczki Putina z Rosji do Afryki. Na liście osób, które Putin chce wziąć ze sobą, jest rzekoma partnerka życiowa Alina Kabajewa.

Tony złota i gotówki w tajnym kompleksie w Afryce

Nie wiadomo niestety, w jakim zagrożeniu musiałby znaleźć się rosyjski prezydent, aby podjęta została decyzja o jego ucieczce. Mimo wszystko zgromadzony w podziemnym kompleksie skarb jest podobno dobrze pilnowany przez bojowników z Grupy Wagnera, do której należą najbardziej zaufani ludzie Putina i stacjonują tam już od 2021 roku.

Spekulacje na ten temat znalazły potwierdzenie w fakcie, że Władimir Putin w czasie szczytu G20 na Bali wolał spotkać się z prezydentem Republiki Środkowoafrykańskiej Faustinem-Archangem Touaderą. Jak widać relacje z Afryką ulegają w ostatnim czasie zacieśnieniu, co również potwierdził oficjalnie Kreml.

Z rozmowy prezydenta Rosji z afrykańskim politykiem wynika, że dyktator zasugerował mu, iż w najbliższej przyszłości może zajść konieczność udania się z pilną wizytą w te rejony. Kreml w oficjalnych komunikatach podaje wieści jedynie na temat współpracy gospodarczej i relacjach handlowych z Afryką.

kamila szczawińska z mężem

Kamila Szczawińska. Co wiemy o życiu prywatnym i zawodowym polskiej modelki?

beata szydło wykształcenie mąż

Cios w plecy Kaczyńskiego! Beata Szydło ostro skrytykowała polski rząd. „Popełniliśmy…”