w , ,

Kim jest Kamila Kotulska? Wszystko, co wiemy o pięknej dziennikarce Viaplay

kamila kotulska f1 wzrost wiek instagram
Fot. Twitter / @kamilakotulska

Kamila Kotulska to znana w świecie sportów motoryzacyjnych dziennikarka, która w lutym 2023 roku dołączyła do zespołu Viaplay F1 Team. Szybko zdobyła serca męskiej części widowni nie tylko z powodu urody. Co wiemy o jej życiu prywatnym i zawodowym?

Kamila Kotulska prywatnie

Kim jest Kamila Kotulska w życiu prywatnym? Kobieta urodziła się 22 października 1985 roku. Jest absolwentką krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Na tej uczelni skończyła kierunek Informatyka oraz Ekonometria. Studiowała również na Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunkach Matematyka finansowa i Marketing internetowy.

Czy dziennikarka ma męża i dzieci? Niestety na temat jej życia prywatnego niewiele wiadomo. Zdjęcia, które publikuje w social mediach mogą świadczyć o tym, że kobieta nie ma partnera. Wiadomo na pewno, że Kamila nie posiada potomstwa.

Kamila Kotulska – GRADIS, media i inne, czyli kariera zawodowa

Kotulska pracowała niegdyś w IBM, gdzie zajmowała się outsourcingiem oraz obsługą księgową. Była zatrudniona także jako menedżer sprzedaży w GRADIS – spółce zajmującej się oświetleniem.

Kobieta ma również doświadczenie w pracy dziennikarskiej, pracowała bowiem dla Orange Sport oraz Canal+ Sport, gdzie była reporterką i dziennikarką piszącą artykuły. Zajmowała się tam też tworzeniem i edytowaniem treści wideo. Kamila może się również pochwalić doświadczeniem w marketingu oraz pracą w public relations.

Kamila była też zatrudniona w Ekstraklasie Live Park – spółce zajmującej się transmitowaniem meczów piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Pracowała tam od października 2017 do stycznia 2022.

Kamila Kotulska twarzą F1 w Viaplay

Obecnie Kamila Kotulska pracuje jako dziennikarka Viaplay. Jej dołączenie do ekipy ujawniono z początkiem lutego 2023 roku. Jest tam ekspertką od Formuły 1, która relacjonuje wyścigi w sezonie 2023. W to miejsce trafiła w związku z przejęciem przez platformę praw transmisyjnych do Formuły 1 w Polsce.

Gdy nastąpił transfer Kamili, wiele osób nie kryło zaskoczenia. Kobieta dostała się tam bowiem bez żadnego doświadczenia w pracy przy sportach motorowych. Dziennikarka z łatwością wyjaśniła jednak decyzję dołączenia jej do zespołu Viaplay.

Formułą 1 interesuję się od lat 90., a więc od zamierzchłych czasów. Pamiętam, gdy mistrzem świata zostawał Jacques Villeneuve oraz rywalizację Miki Häkkinena z Michaelem Schumacherem. To był sport, który zawsze mnie interesował i pasjonował. Do tego miałam szczęście, że jestem z Krakowa, gdzie świat motorsportu jest dosyć mały, a moim przyjacielem był Tomek, który dobrze znał Roberta Kubicę i rajdowca Michała Kościuszkę. Dostarczał mi dodatkowych informacji, a mowa o czasach, kiedy internet nie był aż tak rozwinięty. Mając taki background, jeszcze mocniej chłonęłam Formułę 1 – powiedziała Kamila w wywiadzie dla wp.pl.

– Pracowałam już dla Canal+ i Orange Sport, tam Formułą 1 zajmowałam się bardziej w kontekście newsów. Natomiast w Viaplay pierwszy raz mam możliwość, by w pełni skoncentrować się na tej dyscyplinie – podsumowała dziennikarka w rozmowie z redaktorem portalu wp.pl.

Kamila Kotulska. Instagram i Twitter

Kamila posiada swój profil na Instagramie, który nosi nazwę @kamilakotulska. Kobieta nie może pochwalić się tam zbyt dużą rzeszą fanów. Na tę chwilę ma ich bowiem niecałe 2 tysiące. Jej konto obfituje w zdjęcia z życia prywatnego, wyjazdów, ale też w fotografie przedstawiające dziennikarkę w pracy.

Kamila ma również swój profil na Twitterze. Można ją tam znaleźć pod nickiem @KamilaKotulska. Na tym portalu zgromadziła już więcej obserwujących. Może się pochwalić ponad 5,7-tysięczną publiką.

Nie żyje dziennikarz „Gazety Wyborczej” i Radia ZET. Miał 56 lat

katarzyna dowbor emerytura

Polsat wybrał następczynię Katarzyny Dowbor. To ona poprowadzi „Nasz nowy dom”