w

HAHAHA!HAHAHA!

Ostra reakcja premiera na medialną burzę. „Coś potwornego, o niczym nie wiedziałem”

1 czerwca media podały informację że premier dowiedział się o tym, że jakiś obiekt spadł pod Bydgoszczą w grudniu 2022 roku. Ostro zareagował na te doniesienia.

morawiecki rakieta bydgoszcz
Fot. YouTube / KPRM (Mateusz Morawiecki podczas konferencji II Szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Kiszyniowie)

– Ja zdecydowanie jeszcze raz podkreślam, że o niczym nie wiedziałem w grudniu. Ja o sprawie dowiedziałem się w kwietniu. „Rzeczpospolita” przedstawiła wierutne kłamstwo. Myślę, że to może być przykład tej rosyjskiej propagandy. Przykład wierutnej bzdury, kłamstwa. Coś potwornego – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Morawiecki reaguje na doniesienia mediów o rakiecie. „Wierutne kłamstwo”

W czwartek 1 czerwca dziennik „Rzeczpospolita” opublikowała materiał, który miał wskazywać, że szef rządu wiedział już w grudniu o obiekcie, który miał spaść w lesie pod Bydgoszczą. Podczas wizyty w Mołdawii pytano go o to na konferencji prasowej, która odbyła się tuż po godz. 16.

Premier po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie przebywając na szczycie Summitul EPC 2023 w Mołdawii. W ostrych słowach odniósł się do sprawy twierdząc, że wszystko co napisali dziennikarze to wyssane z palca bzdury i że w jego ocenie może to być przykład tego, jak działa rosyjska dezinformacja.

Rosyjska dezinformacja należy do czołowego arsenału działań Kremla. Nasz głos był tu wnikliwie wysłuchany. Szeroko omawialiśmy więc temat cyberbezpieczeństwa oraz walki z fake newsami – powiedział w trakcie spotkania z mediami premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w Mołdawii o bezpieczeństwie i dezinformacji

Premier uczestniczył podczas szczytu w rozmowach poświęconych między innymi kwestii szeroko pojętego bezpieczeństwa. Spotkanie zainicjowała Polska wspólnie z Wielką Brytanią przygotowały tematy do dyskusji w zakresie polityki bezpieczeństwa.

Omówiono kwestie zagrożeń hybrydowych oraz bezpieczeństwa jądrowego, a także ochronie grup wrażliwych w konfliktach zbrojnych oraz budowie demokratycznej i społecznej odporności.

Spotkaliśmy się tu, by dyskutować o bezpieczeństwie. Mieliśmy pogłębioną dyskusję na panelu, który współprowadziłem z premierem Rishim Sunakiem. (…) Musimy podkreślać zagrożenie rosyjskie – stwierdził szef rządu.

Podczas spotkania sporo miejsca też poświęcono rosyjskiej dezinformacji oraz kwestii cyberbezpieczeństwa. Premier Morawiecki intensywnie włączył się w działania, aby umożliwić Mołdawii szybkie wejście do Unii Europejskiej i dać krajowi gwarancje bezpieczeństwa przed ewentualną rosyjską agresją.

Myślenie strategiczne jest dziś Europie bardzo potrzebne. Mówiłem o tym dziś w czasie szczytu i spotkało się to z pozytywną odpowiedzią – powiedział stanowczo premier. Podkreślano, jak bardzo agresja Rosji na Ukrainę zagraża tej części świata i wyraził nadzieje, że państwa Europy będą w tej kwestii działać stanowczo.

Zmarł sławny piosenkarz. Miał 71 lat. Powodem śmierci było zatrzymanie akcji serca

wyciek danych z facebooka jak sprawdzić

Wielki wyciek danych milionów Polaków. Tutaj sprawdzisz, czy Twoje są na skradzionej liście