w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG

Kaczyński otrzymał fatalne wieści. Zaczyna się dziać to, czego obawiał się najbardziej

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Sondażownie prześcigają się w badaniach poziomu poparcia dla partii politycznych. PiS nie będzie miało lekko.

kaczyński poparcie pis ibris sondaż
Poparcie dla PiS spada i nic nie wskazuje na to, by trend miał się odwrócić. Fot. YouTube / Prawo i Sprawiedliwość (screen)

Coraz bliżej wybory do parlamentu. Choć rzeczywistość, w której przyszło funkcjonować partii rządzącej nie należy do łatwych, to wciąż PiS-owi udaje się utrzymać w miarę wysokie poparcie. W tej kwestii dzieje się jednak coś niepokojącego, co widać w badaniach.

PiS straci władzę jesienią? Sondaże są dla Kaczyńskiego niezbyt optymistyczne

Prawo i Sprawiedliwość cały czas jest mocnym liderem wszelkich sondaży poparcia. Jarosław Kaczyński i budowana z wieloma przeciwnościami losu Zjednoczona Prawica może jednak jesienią władzę stracić i to pomimo wygranej. Opozycja depcze rządowi po piętach i wiele wskazuje na to, że to ona utworzy przyszły rząd.

Kaczyński na swoje biurko otrzymał najnowszy sondaż pracowni IBRiS, który zamówiła redakcja Radia ZET. Minę miał zapewne niezbyt radosną, a korki od szampana raczej nie strzelały. Gdyby wybory odbyły się w tej chwili, PiS oczywiście by ten wyścig wygrał z poparciem sięgającym 34,4 proc.

Rosnące koszty życia, problemy gospodarcze i inflacja dotykają głównie elektorat PiS, czyli osoby najmniej zamożne. Te jednak dalej wierzą w swojego lidera, choć opozycja wyraźnie zyskuje z miesiąca na miesiąc. Koalicja Obywatelska popierana przez około 27 proc. respondentów ma ogromne szanse na przejęcie pałeczki.

Jednak najgorszym scenariuszem dla prezesa jest wzrost poparcia dla Konfederacji. W ostatnich tygodniach poparcie dla tego ugrupowania silnie rośnie i to do tego stopnia, że w Prawie i Sprawiedliwości coraz głośniej mówi się o koalicji.

Pozostałe partie polityczne niczym plankton. Trzaskowski liderem zaufania

Kolejny rok mija i na scenie politycznej w Polsce niewiele się zmienia. Poparcie dla obozu Kaczyńskiego jest jak beton, który trudno skruszyć. Najwyraźniej Polacy nie zdołali dostrzec w opozycji żadnego realnego i alternatywnego programu.

Co ciekawe, ta sama pracownia, która stoi za sondażem, zbadała poziom zaufania do polityków. Liderem zestawienia został prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Z kolei Donald Tusk niezmiennie plasuje się wśród osób, którym Polacy nie ufają.

O jakimkolwiek wpływie na wydarzenia w kraju może zapomnieć reszta ugrupowań takich jak  Nowa Lewica, Polska 2050 czy Konfederacja i PSL. Partie te wprowadzą swoich posłów i być może część zostanie przekupiona przez przyszłego zwycięzcę.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS został zrealizowany w okresie od 28 lutego do 1 marca br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1100 osób. Koalicja Obywatelska wraz z Polską 2050 i Lewicą bez problemu mogłaby utworzyć nowy rząd większościowy.

narada u prezydenta

PILNE. Andrzej Duda wygłosi wieczorem ważne orędzie. „Dotyczy przyszłości”

mięso czego nie robić w kuchni

Robisz to w kuchni? Twój obiad może być groźny dla zdrowia. Lekarze przestrzegają